خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت باغ ملی گیاه شناسی ولز

دانلود پاورپوینت باغ ملی گیاه شناسی ولز

باغ ملی گیاه شناسی ولز

باغ ملی گیاه شناسی ولز

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۱ اسلاید می باشد.

این فایل به بررسی کامل باغ ملی گیاه شناسی ولز که یکی از آثار نورمن فاستر می باشد پرداخته است.

گوشه ای از مطلب:

فاستر و همکارانش تحقیقات بسیاری برروی شکل گیری فرم هندسی ساختمان انجام دادن تا شکل تخم مرغی به عنوان طرح پیشنهادی و بهینه معرفی شد. در نهایت هندسه طرح بر اساس برشی از بخش خارجی یک لوله شکل گرفت. فرم دونات مانندی که با چرخش یک دایره حول محوری خارجی ایجاد شده است.

چنین هندسه ای دارای شعاع های یکسان برای منحنی هایش به عنوان یک مزیت قابل توجه است زیرا تمامی انها از هندسه ی سطح ایجاد شده از خطوط مارپیچی همان لوله تبعیت می کنند. این نوع سازه ها با مشکلات محاسباتی مواجه می شوند. از سوی دیگر ساخت آنها مستلززم تحلیل های خمشی غیرخطی پیچیده ای است.چرا که خمیدگی گنبد تنش های خمشی بیشتری را در تیرها ایجاد می کند. بنابراین تیرهای T شکل که جزئی از سیستم نگهدارنده ی پوسته شفاف هستند در بسیاری از قسمت ها به بخش بالایی قوس های لوله ای جوش می شوند. از آنجاکه در این حالت تیرهای لوله ای و تیرهای T شکل مانند یک نوار مرکب عمل می کنند انعطاف پذیری افزایش می یابد.

گنبد گلخانه بزرگ از ۲۴ قوس فولادی تشکیل شده که از یک تیر حلقه ای بتنی منشعب می شوند و تا ارتفاع ۲۴ متر بالا رفته اند. به دلیل اینکه سقف در دو جهت انحنا دارد فقط قوس های مرکزی عمود بر پی بر پا شده اند، قوس های دورتر به طرف داخل مایل است و زاویه ی آنها رفته رفته بیشتر می شود. سیستم پوسته از جنس آلومینیوم براق و سازه از تکیه گاه لوله ای شکل از جنس فولاد برای به حداقل رساندن استفاده از مصالح و به حداکثر رساندن میزان انتقال نور طراحی شده است.

این فایل شامل:

معرفی

سازه

هندسه طرح

جزئیات

انرژی

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *