باغ وحش کپنهاگ

باغ وحش کپنهاگ
باغ وحش کپنهاگ

باغ وحش کپنهاگ

 

باغ وحش کپنهاگ به عنوان بزرگترین نهاد فرهنگی دانمارک مجموعه ای در یک پارک تاریخی – سلطنتی مجارو کاخ فردریکسیرک است که سالانه بیش از ۱٫۲ میلیون نفر بازدید کننده را به خود جذب می کند. در میان حیوانات موجود در این باغ وحض شاید فیل هندی محبوب ترین آنها باشد.

نقطه قوت این باغ برقراری ارتباط بصری میان پارک و باغ وحض و نمایش وسیع تر از حیوانات موجود در مجموعه است که محیط آن را به محیطی پویا و باشکوه تبدیل کرده است. از دیگر نقاط قوت طرح این باغ توجه به گرایش حیواناتی مانند فیل، گاو نر و … به پرسه زدن در محیط به دور از گله ی خود بود که سبب به وجود آمدن دو محیط حرکتی جداگانه برای آنها شد که با سایت اصلی نیز در ارتباط است.

 

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (10)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (9)

 

برای به حداقل رساندن تاثیر نمای ساختمان بر محیط مجاور و به منظور بهینه سازی عملکردگرمایی در بنا از یک گنبد شیشه ایسبک برای پوشش محوطه استفاده شده است. این گنبد شیشه ای سبب ادامه ی برقراری ارتباط بصری داخل با اسمان و تغییر نور روز و شب نیز هست. فیل ها در این سایت می توانند در مجاور حصارباغ دسته جمعی یا به تهنایی فضای اطراف گنبد و محل استقرار خود را تماشا کنند.

در کنار این مکان یک تفرجگاه شیبدار که به ایجاد یک مکان آموزشی می انجامد در محوطه طراحی و ساخته شده است. موانع میان بازدید کنندگان و حیوانات، حصارها و دیوارهایی هستند که در راستای استخر مخصوص حیوانات کشیده شده اند و امکان نزدیک شدن به حیوانات را مهیا می کند.

 

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (6)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (8)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (4)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (3)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (1)

باغ وحش کپنهاگ - www.perozheha.ir (5)

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

درباره ی ادمین

یک دیدگاه

  1. با سلام و تشکر. میخواستم منبع مطلبی که گذاشتین رو بپرسم…
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *