خانه / معماری / معرفی بناها / بناهای مسکونی / معرفی هتل بزرگ دالدر

معرفی هتل بزرگ دالدر

هتل بزرگ دالدر

هتل بزرگ دالدر

هتل بزرگ دالدر

محل پروژه: سوئیس

ساخت: ۲۰۰۸ – ۲۰۰۲

طراحی بخش جدید هتل به صورت پلکانی با پلانی نرم در اطراف ساختمان قدیمی هتل طراحی و ساخته شده است. در اطراف این بنا مسیرهای رفت و آمد زیبایی به سمت جنگل استفاده ی مسافران را از محیط زیبای اطراف هتل ممکن می سازد.

شایان ذکر است گرچه وسعت بخش جدید هتل بیش از دو برابر ساختمان قدیمی است اما مصرف انرژی آن ۷۵ درصد در هر متر مربع کمتر از هتل قدیمی دالدر است. طرح بازسازی و مرمت هتل قدیمی دالدر که در سال ۱۸۹۹ توسط ژاک گراس طراحی شده بود در اجرای جدید مورد توجه فاستر بود که در اجرا به رنگ قرمز اخرایی نمایان است.

 

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (6)

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (5)

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (4)

 

مهم ترین اتفاق در طرح فاستر اتصال بین اتاق های ساختمان جدید یا سرسرای هتل قدیمی است. ورورد به هتل همچنان از ورودی جنوبی و در میان مناظر نفس گیر و بسیار زیبای کوه های الپ و زوریخ صورت می گیرد. ساختمان جدید هتل مانند دو بال ساختمان قدیمی را در بر می گیرد و به ان یک سالن جدید، استخر اب گرم با مساحتی برابر با ۴ هزار متر مربع و جکوزی می افزاید.

نمای بال های ساختمان هتل، ترکیبی از شیشه و صفحات آلومینیوم است. دیواره ی جلویی این نمای شیشه ای – فلزی صفحه ای از نرده هایی است که خود را با درختان سایت جنگلی اطراف تطبیق می دهد. در کنار هندسه ارگانیک و روان پلان ساختمان صفحاتی که نمای ساختمان را تشکیل می دهند با رنگ خود با یکدیگر در ارتباطند.

 

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (7)

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (2)

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (8)

 

بخشی از دیواره ی ساختمان با سنگ های طرح دار نماسازی شده اند. دیواره ای که در انتهای خود به یک استخر عمیق و باریک می رسد. در بعضی از قسمت های این دیواره منافذ فیلتر داری قرار داده شده که با عبور نور خورشید، بازی نور و سایه ایجاد می کنند. با وجود طراحی این منافذ حفظ حریم خصوصی مسافران برای فاستر بسیار با اهمیت بوده است.

پمپ های حرارتی با استفاده از گرمای زمین بخشی از انرژی مورد نیاز هتل را تامین می کنند. گرچه فاستر به دلیل استفاده از عناصر متعلق به معماری پیشین در طراحی هتل دالدر مورد انتقاد بسیار قرار گرفت اما با توجه به عملکرد پروژه ( به عنوان یک فضای اقامتی و هتل) و موقعیت طرح به کارگیری نشانه های معماری گذشته موجب موفقیت چشمگیر طرح و مطولبیت ان از نظر استفاده کنندگان از مجموعه بوده است.

 

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (9)

هتل بزرگ دالدر - www.perozheha.ir (3)

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

درباره ی ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *