خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت کیتین

دانلود پاورپوینت کیتین

کیتین

پاورپوینت کیتین

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۵ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

کیتین، با فرمول شیمیایی  C16H28N2O11.(C8H13NO5)n  فراوان‌ترین پلیمر طبیعی بعد از سلولز است. پلی ساکارید ازت داری که، در آن گلوکز،آمونیاک و اسید استیک به صورت مولکولهای گلوکز آمین وجود دارد و توسط موجودات زنده به ویژه سخت پوستان دریایی تولید می‌شود. کیتین دارای ساختاری مشابه گلوکز است با این تفاوت که مونوساکارید های تشکیل دهنده ی کیتین دارای یک شاخه جانبی نیتروژن دار می باشند که این امر استحکام کیتین را بیشتر می کند.

به عبارت دیگر کیتین، ماده خام فراوانی است که، توسط سلول‌های زنده گیاهی و جانوری ساخته می‌شود، و برای تبدیل به مواد شیمیایی و محصولات جدید عملا تمام نشدنی است. این نوع مواد زیستی به علت برتری‌ها و مزیت‌های طبیعی و ذاتی،آینده درخشانی دارند. در ترکیب کیتین آمینو اسیدها نیز شرکت دارند. کیتین از آن جهت جالب است که علاوه بر گیاهان در پوشش خارجی حشرات، میگوها و خرچنگها نیز وجود دارد. کیتین نیز همچون سلولز  و لیگنین در طول مسیر گوارشی انسان دست نخورده باقی می ماند.

کیتین با گذشت زمان در طبیعت تجزیه می شود. تجزیه با هیدرولیز انجام می شود که این هیدرولیز توسط آنزیمی به نام کیتیناز کاتالیز می گردد. کیتیناز در سلول های میکروارگانیسم هایی چون برخی از باکتری ها و قارچ ها ساخته می شود. برخی از این میکروارگانیسم ها در سطح خود دارای گیرنده هایی برای کیتین هستند و زمانی که کیتین به این گیرنده ها متصل شود فعال شده و سلول را از حضور کیتین آگاه می کنند. در این زمان است که سلول ، آنزیم های کیتیناز را ساخته و کیتین را به مونومر سازنده اش تجزیه کرده و از آن استفاده می کنند.

این فایل شامل:

مقدمه

تعریف کیتین

منبع کیتین

ویژگی های کیتین

کیتوزان

تجزیه طبیعی کیتین

تهیه کیتین

روش های تهیه کیتین

مراحل تهیه

رنگدانه های پوسته میگو

استفاده از پوسته میگو در کشاورزی

مصارف کیتین و کیتوزان است.

۲۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *