خانه / دانلود / پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مدرسه

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی مدرسه

نمونه موردی مدرسه

نمونه موردی مدرسه

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۷۲ اسلاید می باشد.

این فایل ابتدا به معرفی فضاهای آموزشی می پردازد و سپس به تحلیل نمونه موردی داخلی و خارجی.

گوشه ای از مطلب:

شکل ساختمان می تواند تاثیر زیادی در هماهنگ ساختن اقلیم و نیز در تعدیل انتقال شرایط بحرانی هوای خارج به داخل ساختمان داشته باشد. برای پی بردن به نقشی که شرایط گرمایی هر منطقه(دمای هوا و شدت تابش آفتاب) در شکل دادن به ساختمانهای آن منطقه دارد, باید نسبت اهمیت هر یک از عوامل را مشخص نمود. اما به طور کلی می توان چنین گفت که شدت زیاد تابش آفتاب باعث کشیدگی ساختمان در جهت محور شرقی و غربی می گردد.

والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۹ با ادغام آکادمی هنرهای زیبا و مدرسه هنرها و پیشه‌ها، مدرسه باوهاوس را در وایمار بنیان نهاد. او در نخستین بیانیه خود، نظر ویلیام ماریس درباره تعالی صنایع دستی را با فکر وحدت همهٔ هنرها (با رعایت تقدم معماری) درآمیخت و مرزبندی میان جنبه‌های تزیینی و کاربردی در هنرها را مردود شمرد. او چندی بعد در سال ۱۹۲۳ اهمیت طراح-صنعتگر در تولید صنعتی کلان را مورد تاکید قرار داد، که به عنوان اصل عمده‌ آموزه باوهاوس دانسته شد. پس از آن کارگاه‌های باوهاوس به صورت آزمایشگاه‌های ساخت پیش نمونه برای تولید ماشینی درآمدند و بسیاری از فرآورده‌های این کارگاه‌ها (به خصوص میز و صندلی، منسوجات و لوازم چراغ برقی) با موافقت صاحبان صنایع در خط تولید کارخانه‌ای قرار گرفتند. سبک فرآورده‌های باوهاوس خصلت هندسی و ساده داشت و به سبب صرفه‌جویی در وسایل و مطالعه در کیفیت مواد از پالودگی خط و شکل برخوردار بود. با طراحی تعدادی ساختمان تازه در دسائو (که نتیجه کار گروهی گروپیوس، معلمان و شاگردان بود) باوهاوس از وایمار به مکان جدید انتقال یافت.

نحوه قرار گیری عناصر فضایی کارکردی مدارس اغلب به این صورت است که حجره ها در چهار جبهه در پیرامون حیاط مرکزی قرار گرفته اند. شکل حیاط ها به صورت مستطیل کشیده یا نزدیک مربع گاه با گوشهای پخ است. ورودی مدرسه در دو سوی محوری که از وسط دو ضلع و مرکز مستطیل می گذرد قرار دارد.

این فایل شامل:

توضیحات پیرامونی فضاهای آموزشی

فرم ساختمان

انتخاب جهت قرارگیری ساختمان

کاربری های سازگار و ناسازگار به فضاهای آموزشی

تاثیر تهویه در فضاهای اموزشی

بررسی مدرسه باهاوس

تاریخچه

پلان ها

تاریخ مدرسه سازی در ایران

مدارس چهار ایوانه

مدارس دو محوری

مدارس دو طبقه

مکتب خانه

حجره

مدرس

مسجد

فرعیات

مدرسه در سواحل جنوبی خزر

مدرسه در نواحی کوهستانی

مدرسه در دشت های فلات

مدرسه در سواحل جنوبی کشور

مدرسه هنرهای تجسمی کرج

دبیرستان دخترانه نمونه دولتی حسین فاتح

پلان ها

نتیجه گیری

۹۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *