خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت مرکز ملی هنری ژرژ پمپیدو

دانلود پاورپوینت مرکز ملی هنری ژرژ پمپیدو

مرکز ملی هنری ژرژ پمپیدو

مرکز ملی هنری ژرژ پمپیدو

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۲ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

این مرکز شامل موزه ملی هنر های مدرن، مرکز طراحی صنعتی ومعماری، اداره توسعه فرهنگی و …  است.نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی نیز همیشه در آن برپا است. دو ارگان مهم دیگر یعنی کتابخانه عمومی مرجع و بنیاد پژوهش وهماهنگی موسیقی و آکوستیک نیز بخشی از این مرکز است. ویژگی ظاهری مهم این مرکز معماری بی‌همتا و جنجال‌برانگیز ساختمان آن است. این ساختمان را رنزو پیانو و ریچارد راجرز طرح کردند. در این طرح تمام لوله‌کشی‌ها و کانال‌های تهویه‌هوا و سیم‌کشی برق در بیرون ساختمان ودر معرض دید قرار دارد. حتی تیرها و ستون‌های سازه ساختمان نیز همگی دیده می‌شود.

پیشنهاد ساخت یک کتابخانه در سال ۱۹۶۳ توسط «جولین کن» رییس وقت کتابخانه ملی فرانسه ارائه شد. سال ۱۹۶۹، جورج پمپیدو، رییس جمهور وقت فرانسه پیشنهاد کرد پروژه کتابخانه گسترده و به مرکزی فرهنگی برای ارائه آثار هنری مدرن اعم از هنرهای تجسمی، تئاتر، سینما، موسیقی و … تبدیل شود ودرسال ۱۹۷۰ طراحی ساخت این مرکز توسط پمپیدو به مسابقه گذاشته شد این بنا در هشت طبقه ساخته شده که مساحت هر طبقه ۷۵۰۰ مترمربع بوده و نیز دوطبقه نیز در زیرزمین قرار دارند. هر طبقه به شکل صحنه ای وسیع و کاملا قابل تغییر است. در اجرای پارتیشن بندی و سقف کاذب این بنا از پانل های گچی  استفاده شده است. سازه دو طبقه زیر زمین از بتن مسلح است و شش طبقه بالا بر روی دو ردیف ستون های فلزی یکی از عیب های این سیستم، لزوم محافظت شدید لوله هاست که به طور مستقیم در معرض خوردگی قرار دارند.

این فایل شامل:

معرفی پروژه

تاریخچه

معرفی معمار

اهداف پروژه

ایده و کانسپت

تحلیل سایت و فضاهای اطراف

ساختار و مصالح بنا

شناسایی فضاها و روابط بین آنها

اسکیس حجمی

به همراه تصاویری از نقشه ها و ماکت

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *