خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت رم کولهاس

دانلود پاورپوینت رم کولهاس

پاورپوینت رم کولهاس

رم کولهاس

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

رم کولهاس متولد سال ۱۹۴۴ رتردام هلند است. بین سالهای ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۶ در اندونزی مقیم بود و سپس به عنوان خبرنگار و فیلم نامه نویس در آمستردام ساکن شد. پس از آن به لندن رفت و به تحصیل معماری در مدرسه AA پرداخت. در سال ۱۹۷۲ با کسب بورس تحصیلی عازم ایالات متحده شد و در آنجا اقامت گزید. وی در آمریکا شیفته نیویورک شد و با چاپ کتاب “هذیان نیویورک ((Delirious New york)” در سال ۱۹۹۸ به زودی مشهور گشت. حدود بیست سال بعد کولهاس با کتاب “کوچک،متوسط،بزرگ،کلان (S.M.L.XL)” )نشان داد که ایده اصلی مدرنیسم با معماری و شهرسازی مدرن در تضاد است و برای حل مسائل امروز باید با توجه به واقعیت که وی آن را “رئالیسم نو” مینامد، روح اصلی مدرنیسم را احیاء کرد.

دفتر معماری OMA در سال ۲۰۰۲ میلادی در یک مسابقه بین المللی، برنده طراحی پروژه ساختمان تلویزیون مرکزی چین (CCTV) شد. این پروژه، نخستین برج از مجموعه برج های مرکز تجارت جدید پکن است و از سال ۲۰۰۴ عملیات ساخت آن شروع شده و طبق برنامه زمانبندی پروژه می بایست تا آغاز المپیک ۲۰۰۸ پکن، ساخت آن پایان یابد. سایت پروژه ده هکتار می باشد و طرح OMA مشتمل بر دو ساختمان بلند مرتبه نمادین است: یک ساختمان به ارتفاع ۲۳۰ متر و مساحت طبقات ۴۰۵۰۰۰ مترمربع برای CCTV (China Central Television) یا تلویزیون مرکزی چین و یک ساختمان دیگر به مساحت ۱۱۶۰۰۰ مترمربع برای TVCC (Television Cultural Center) یا مرکز فرهنگی تلویزیون؛ CCTV and TVCC)).

به جرأت می توان خانه دال اوای رم کولهاس را یکی از شاهکارهای بی نظیر معماری قرن بیستم به دنبال خانه های شیشه ای فیلپ جانسون، میس وندرو و ویلا ساوای لوکوربوزیه دانست. ویلای دالاوا یک پیام آشکار واضح برای هر آرشیتکت متعهد است. در این مقوله روند رسیدن به پاسخ یک پروژه معماری است اگر ما اعتقاد داشته باشیم که هر پروژه معماری فقط یک جواب دارد و معمار باید سعی کند به آن یک جواب برسد و خواهیم دید رم کولهاس چگونه به این پروژه پاسخ داده است.

این فایل شامل:

بیوگرافی

تفکرات

کارهای معماری

موزه ملی دانشگاه سئول

دیاگرام کانسپت

پلان طبقات و بخش های مختلف

مقطع

ساختمان تلویزیون مرکزی چین

سیرکولاسیون

دیاگرام سازه

پلان ها

خانه موسیقی کاسادا

مقاطع

کتابخانه مرکزی سیاتل

دیاگرام

سیرکولاسیون

پلان

نماها

ویلا دال آوا

نقشه ها

سایر کارهای رم کولهاس

۷۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *