خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تغییر جنسیت هورمونی ماهیان

دانلود پاورپوینت تغییر جنسیت هورمونی ماهیان

تغییر جنسیت هورمونی ماهیان

تغییر جنسیت هورمونی ماهیان

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۶ اسلاید است.

 

گوشه ای از مطلب :

دلیل اینکه در خلال رشد ماهی، جهت تولیدمثل، تغییرات گوناگونی در وضعیت جانور روی می دهد، بسیاری از پرورش دهندگان ، ترجیح می دهند که بلوغ ماهی را به تاخیر بیندازند یا از بروز آن ممانعت به عمل آورند و در بیشتر موارد به تولید ماهیان نابالغ یا عقیم مبادرت ورزند.     

تغییر جنسیت ماهی از طریق هورمون ، در واقع تغییر روند طبیعی تمایز جنسی تحت تاثیر هورمون های استروئیدی می باشد که در نتیجه ی آن در ماهی هایی که از لحاظ ژنتیکی ماده هستند، بیضه و یا در ماهی هایی که از لحاظ ژنتیکی نرهستند، تخمدان رشد می یابد ولی فرمول ژنتیکی (ژنوتیپ) کروموزوم های جنسی بدون تغییر باقی می ماند.

ماده زایی و نر زایی کوتاه ترین مسیر و موثر ترین روش ها برای ایجاد لاین هم خون هموزیگوت می باشند. با انجام آمیزش بازگشتی این لاین های همخون با ذخایر هتروزیگوت، نسلی با رشد ۳۰-۴۰ درصد بالاتر از نسل طبیعی ایجاد می شود. علاوه بر این از این تکنیک می توان در تولید جمعیت تک جنس بهره برد.

درمان هورمونی در نسل قبلی اعمال می شود نه روی ماهیان تولیدی. در این روش با تولید اسپرم های تک جنس زمانیکه برای لقاح تخم های طبیعی استفاده می گردند، تولید ماهیان تک جنس می نمایند

استفاده از غذای زنده از قبیل آرتمیا بعنوان ناقل هورمون های استروئیدی در برخی از ماهیها از قبیل باس دهان بزرگ  ، لامپ ماهی انجام گرفته است.

 

این فایل شامل :

کاربرد ماده زایی و نر زایی

القا جنسیت نر / ماده و تشریح آن

روش مستقیم تولید جمعیت تک جنسی

روش غیر مستقیم یا کنترل ژنتیکی جنسیت

روش های سریع استفاده از هورمون و شرح کامل هر روش

چندین مثال در رابطه با القای جنسیت

و منابع است.

۶۹۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *