خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت دو رگه گیری در ماهیان

دانلود پاورپوینت دو رگه گیری در ماهیان

دو رگه گیری در ماهیان

 

دو رگه گیری در ماهیان

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۵ اسلاید می باشد.

 

گوشه ای از مطلب :

آمیخته گری یا دورگه گیری یک روش اصلاح نژادی می باشد که باعث افزایش توان تولید با استفاده از واریانس ژنتیکی غالب می شود . در آمیخت گری نسل بعد الزاما نزدیک به مولدین نمی باشد و نتیجه یک آمیزش را،بجز در مواردی که آن آمیزش قبلا انجام شده باشد نمی توان پیش بینی نمود . اساسا دراین روش ، سعی در شناخت آمیزش سرآمد است. هنگامی که ترکیب مناسب بدست آمده از آن آمیزش جهت افزایش توان تولید استفاده می شود .

دورگه گیری به یکی از چند طریق زیر می تواند برای افزایش توان تولید مورد استفاده قرار گیرد . این کار می تواند به صورت یک روش موقت ، پیش از انجام بهگزینی استفاده شود . دورگه گیری تنها غالبا راه عملی برای افزایش توان تولید است ، زیرا دراین حالت کارآیی بهگزینی بسیار کم خواهد بود . همجنین می توان در یک برنامه بهگزینی از دورگه گیری به عنوان آمیزش نهایی جهت تولید ماهیان مناسب برای ماهیان پرواری استفاده کرد . در این حالت در ۲ دودمان معین که قبلا اثبات شده که ماهیان دورگه خوبی تولید می نمایند ،انتخاب میشوند و پس از اجرای برنامه بهگزینی از دودمانهای بهگزیده دورگه گیری به عمل می آید . سومین کاربرد دورگه گیری ، ایجاد نژاد ها یا سویه های جدید می باشد . کاربرد چهارم تولید محصولات همشکل است .کارخانجات فراوری و یا مصرف کنندگان غالبا خواستار محصولات همشکل هستند. دورگه گیری کارامدترین روش برای تولید ماهیان همشکل می باشد .

ژنتیک تیلاپیا بسیار پیچیده می باشد در حالیکه که دورگه گیری بین گونه ای ممکن هست گاهی اوقات به تولید بچه ماهیانی با نسبت  جنسی متفاوت بیانجامد . بیش از ۲۵ هیبرید متفاوت از از تیلاپیا تولید ۸۰% نر را نشان میدهد .

 

این فایل شامل :

  (Cross breeding)  آمیخته گری

اصول استفاده از دورگه گیری

کاربرد های دورگه گیری

طراحی برنامه های آمیخته گری

انواع برنامه های آمیخته گری

فواید دورگه گیری

نکات مهمی که باید در دورگه گیری رعایت شود

مطالعات انجام شده در خصوص دورگه گیری در کشور

امکان سنجی دورگه گیری ماهی کپور علفخوار ماده و کپور سرگنده نر

و منابع است.

۴۳۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *