خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت بیماری یرسینیوز

دانلود پاورپوینت بیماری یرسینیوز

پاورپوینت بیماری یرسینیوز

پاورپوینت بیماری یرسینیوز

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۵ اسلاید تخصصی و مصور و با انیمیشن زیبا می باشد.

 

گوشه ای از مطلب :

عامل مولد بیماری ابتدا به نام باکتری سرخی دهان و سپس یرسینیا راکری نامگذاری شد.این بیماری عمدتا مشکل قزل آلای رنگین کمان است. ( گونه های دیگر حساس : آزاد ماهیان و تاسماهیان) بیماری در شکل حاد موجب تلفات شدید می شود ولی در عفونت مزمن خسارت کمتری وارد میکند. افزایش تلفات اغلب به دلیل اثرات بد محیطی مثل کیفیت نامطلوب آب ، تراکم بالا ، سوء تغذیه و دستکاری های غیر ضروری است.

در شرایط طبیعی گاهی نژادهای باکتریایی درگیر برای بیماریزایی از شدت و حدت کمی برخوردار هستند و موجب عفونت مزمن می شوند.این گونه ماهیان عمدتا ناقلین بی علامت هستند و می توانند باکتری را به آب وارد کرده و سبب بیمار کردن سایرین شوند به همین دلیل تشخیص بیماری کمی مشکل است ).

سرخی در داخل دهان ، قاعده باله ها ، سرپوش آبششی و اطراف مخرج مشاهده میشود. معمولاً در موارد مزمن ، بیماری سریع گسترش می یابد و علائم خارجی چندانی ندارد .

یرسینیا راکری را به راحتی می توان از بافت کلیه (بهترین اندام برای کشت ) ماهیانی که علائم بیماری را نشان داده اند برروی محیط های باکتری شناسی معمولی مثل TSA ، ژلوز خون ، آگارز طی ۴۸-۷۲ ساعت در دمای ۲۰-۲۵ درجه سانتی گراد جدا نمود.

کنترل و درمان یرسینیوز با برخی از ترکیبات شیمیایی و آنتی بیوتیک ها عملی است.

از جمله این ترکیبات می توان به استفاده از سولفامرازین به مدت ۳ روز و اکسی تتراسایکلین به مدت ۳ روز دیگر اشاره کرد. استفاده از متیلن بلو به میزان ۱ گرم در یک کیلوگرم غذا برای ۵ روز

این واکسن جهت پیشگیری ازتلفات و خسارات ناشی از این بیماری در صنعت پرورش ماهیان سردآبی به ویژه ماهی قزل آلا،به روش حمام مورد استفاده قرار می گیرد.

 

این فایل شامل :

مقدمه

عامل مولد

بیماری زایی

علائم بالینی

مزمن

تحت حاد

حاد

جداسازی و تشخیص کنترل و درمان یرسینیوز

واکسیناسیون

تهیه وتولید واکسن یرسینیوز ماهیان سردآبی

و منابع است.

۵۷۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *