خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت استفاده مفید از جلبک ها

دانلود پاورپوینت استفاده مفید از جلبک ها

استفاده مفید از جلبک ها

استفاده مفید از جلبک ها

این فایل به صورت پاورپوینت است و شامل ۲۰ اسلاید مصور با توضیحات کامل و جامع است.

 

گوشه ای از مطلب :

تخمین زده می شود حدود ۴۰٪ وزن تولید اولیه خالص مواد آلی روی کرۀ زمین تنها توسط فیتوپلانکتونهای دریایی انجام شود. اگر میزان تولید اولیه آبهای داخل خشکیها ( از قبیل دریاچه ها ، رودخانه ها و …) را که حدود ۱۰ ٪ می شود به آن اضافه کنیم، معلوم می شود که حدود ۵۰ ٪ تولید اولیه خالص مواد آلی کرۀ زمین توسط فیتوپلانکتونها که عمدتاً جلبک هستند تامین می شود.

حدود ۶۰% تا ۷۰% وزن خشک اسپیرولینا پروتئین می باشد. امروزه از اسپیرولینا در کلوچه ها، نان ها، سالاد و سوپ استفاده می نمایند و در کشورهای اروپایی برای بهبود رژیم غذایی قرصهای اسپیرولینا بصورت روزانه مصرف می شود.

کاراژینین : کاراژینین ماده است مرکب از چندین قند و ترکیبات دیگر که در دیوارۀ یاخته ای یک گونه جلبک قرمز به نام کوندروس کریسپوس وجود دارد. به این جلبک خزۀ هلندی می گویند.

به این ترتیب جلبکها نقش مهمی را در تصفیه فاضلابها به عهده دارند که گاه به صورت طبیعی این پدیده انجام می شود. پروسه فتوسنتز توسط جلبک ها سبب وفور اکسیژن می شود و اکسیژن تولید شده به مصرف میکروارگانیزم ها می رسد که میکروارگانیزم ها مسئولیت تجزیه نمودن بقایای مواد آلی را در فاضلاب ها به عهده دارند.

طی تحقیقات انجام شده بیش از ۲۵۰ گونه جلبکی در سواحل جنوب کشور شناسایی شده، که از بسیاری از گونه ها در سطح جهانی استفاده می شود.

 

این فایل شامل :

مقدمه

جلبک ها به عنوان منبع اولیه مواد آلی و انرژی

جلبک ها به عنوان غذای انسان

استفاده از جلبک ها در صنعت

استفاده از جلبک ها برای درمان بیماریها

استفاده از جلبک ها در پژوهشهای زیستی

استفاده از جلبک ها برای تصفیه آب

نتیجه گیری و تمامی اسلاید ها با عکس مرتبط می باشد.

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *