خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معماری پایدار

دانلود پاورپوینت معماری پایدار

پاورپوینت معماری پایدار

 

پاورپوینت معماری پایدار

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۷۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به هر حال ، با درک خطرات زیست محیطی ، واقعی یا احتمالی ، که کیفیت زتدگی را تهدید می کنند ، جنبش های زیست محیطی ، تقریباً در تمام بخش های کشورهای صنعتی ، از جمله تجارت ، تولید ، حمل ونقل ، کشاورزی ، و معماری دست به کار شده اند . محققان بر روی روش های تحلیل هزینه واقعی فعالیت اقتصادی در کل چرخه حیات آن مشغول کار وتحقیق هستند . در این تعریف ضمن این که به نقش های اخلاقی انسان ها در حیات ابدی شان در کره خاکی اشاره نشده ، مرتبه و ارزش ارکان و مؤلفه های دیگر دخیل در ایجاد نظام زیست جهانی نیز نادیده گرفته شده است . نیاز به یافتن راه حل های بلند مدت که تداوم بقا و رفاه انسان را تضمین کند ، از یافتن واژگان مناسب برای تشریح این نیاز ، بسیار ضروری تر است . از این لحاظ ، بحث و مجادله  درباره اصطلاح های معماری سبز ، پایدار ، یا بوم سازگار ، خیلی مهم نیست .

معماران حرفه ای باید این حقیقت را بپذیرند که با بهبود شرایط اقتصادی جامعه ، تقاضای آن برای منابع معماری – زمین ، ساختمان  یا تولیدات ساختمانی ، انرژی و دیگر منابع ـ افزایش می یابد . این مسئله نیز به نوبهُ خود مجموع تاثیرات نعناری را بر نظام زیسا جهانی ، که متشکل از عناصر غیرارگانیک و ارگانیسم های زنده و انسان است ، افزایش می دهد . هدف طراحی پایدار ، یافتن راه حل های معمارانه است که شرایط زیستی مناسب و هم زیستی این سه گروه مذکور را تضمین کنند .در جوامع مدرن ، بیش از ۷۰ درصد طول عمر هر شخص در فضاهای داخلی می گذرد . بنابراین ضروری ترین نقش معماری ، خلق محیط های ساخته شده ای است که امنیت ، سلامت ، آسایش فیزیکی ، صحت روانی و بهره وری ساکنان خود را تداوم بخشند .

شهرها و محله هایی که به لحاظ مسائل انرژی هوشمندند  ، بر مبنای اتومبیل برنامه ریزی و طراحی نشده اند ، بلکه معیار و مبنا در آنها حمل و نقل عمومی و میرهای پیاده است . این شهرها از قوانین منطقه بندی مناسبی جهت توسعه هایی با کاربرد مختلط برخوردارند که امکان هم جواری محل کار و سکونت مردم را فراهم می آورد . با بکارگیری و بهره برداری مجدد از سایت های موجود در داخل شهر و استفاده مجدد از بناهای قدیمی با کاربری متناسب با شرایط بنا می توان از گسترش بی انتظام شهر جلوگیری کرد . شرایط و ویژگی های آب و هوایی ، بر نحوه جهت گیری و کنار هم قرار گیری بناها تاثیر می گذارد . برای نمونه ، در آب و هوای بسیار سرد یا بسیار گرم و خشک ، برای کاستن از میزان سطح نمایان ، بناها در کنار هم قرار می گیرند و به هم می چسبند . در شرایط اب و هوایی گرم و مرطوب ، برای به حداکثر رساندن تهویه طبیعی به ساختارهایی با فاصله زیاد از هم نیاز است .

این فایل شامل:

تغییر تعاریف رشد و پیشرفت

مصرف منابع و آلودگی زیست

پایداری در معماری

اصول طراحی پایدار

صرفه جویی در مصرف منابع

حفظ انرژی

حفظ آب

حفظ ماده

طراحی بر اساس چرخه حیات

مرحله پیش از بنا

مرحله بنا

مرحله پس از بنا

تعامل سایت و بنا

طراحی انسانی

حفظ شرایط طبیعی

آسایش و رفاه انسان

شهرسازی آگاه به مسائل انرژی

برنامه ریزی سایت آگاه به مسائل انرژی

گرمایش و سرمایش غیر فعال

عایق بندی

منابع جایگزین انرژی

نور روز

تاسیسات و وسایل کم مصرف انرژی

انتخاب مواد با انرژی نمادینه پایین

کاهش مصرف

بکارگیری مواد احیا و بازیافت شده

تعیین کردن اندازه ساختمان و کیفیت

بازیافت مواد

استفاده مجدد از ساختمان ها

حفظ شرایط طبیعی

حفظ پوشش گیاهی و جانوری

تلفیق طراحی با حمل و نقل همگانی

حمایت از توسعه چند منظوره

تامین آسایش گرمایی بصری

تامین ارتباط بصری

تامین پنجره های قابل تنظیم

تامین هوایی پاک و تازه

استفاده از مواد غیرسمی

در نظر گرفتن افراد با توانایی های جسمی

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *