خانه / دانلود / پاورپوینت طراحی بام سبز در آپارتمان مسکونی

پاورپوینت طراحی بام سبز در آپارتمان مسکونی

پاورپوینت طراحی بام سبز در آپارتمان مسکونی - www.perozheha.ir

طراحی بام سبز در آپارتمان مسکونی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۳ اسلاید می باشد.

این پاورپوینت آماده جهت ارائه در درس انسان طبیعت معماری است.

گوشه ای از  مطلب:

گسترش فیزیکی شهرها منجر به ازبین رفتن محیط های طبیعی پیرامونی و زمین های زراعی شده است.در ساختمان های شهری بام های  مسطح با هزینه زیاد بمنظور حفاظت از ساختمان در برابر باران و برف و نگهداری لوازم مکانیکی طراحی شده اند. بام های تخت معمولا فاقد ملاحظات زیبایی شناسی معماری بوده و بنابراین نمیتوانند در اغنای ارزش زیبایی و معماری ساختمان نقشی داشته باشند.این سطوح چهره ای زمخت و خشن به سیمای شهر،یا محدوده ساختمان میبخشند و نیازمند سیستم دفع آب باران نیز هستند.

بامهای سبز مدرن که از سیستم لایه های پیش ساخته تشکیل می شوند، بالنسبه پدیده ای نو می باشند. این نوع بامها در دهه ۱۹۶۰ در آلمان توسعه و به بسیاری از کشورهای اروپا گسترش یافتند. بر اساس برآوردهای موجود، امروزه حدود ۱۰ درصد از کل بامهای آلمان، بام سبز می باشند. ایلات متحده نیز بامهای سبز قابل توجهی دارد، اما تعداد آنها به اندازه اروپا نیست.

اولین قدم در طراحی فضای سبز یک  مجموعه ، انتخاب گونه های مناسب برای آن مکان بوده است. بطور کلی سه عامل مکانی، اجتماعی و اقتصادی در انتخاب گونه های مناسب دخیل اند. در ذیل مجموع عواملی که راستای انتخاب گونه های گیاهی هر مجموعه علاوه بر گیاهان مقاوم و سازگار با شرایط اکولوژیکی منطقه مد نظر اند و می بایست لحاظ گردند، توضیح داده شده است.

انتخاب گیاهان متناسب با عرض مسیر امری بسیار مهم است. ابعاد درختان و فواصل آنها باید به گونه ای باشد که حاشیه مسیر خودنمایی داشته باشند. در مسیرهای باریک درختان کشیده و در مسیرهای پهن درختان با تاج گسترده زیبایی بیشتری دارند. ارتفاع آنها هم بستگی به ابعاد مسیر دارند. از آنجاییکه مصالح ساختمانی مختلف بر روی رشد طبیعی درخت تاثیر دارد، اگر انتخاب صحیح باشد گونه های مجاور ابنیه نیاز به سرزنی مداوم و هرس پی در پی نخواهند داشت.

این فایل شامل:

مقدمه

تعریف بام سبز

تاریخچه بام های سبز

فواید و کارایی های بام سبز

معایب بام های سبز

انواع بام های سبز

سیستم گسترده

سیستم متمرکز

سیستم مدولار

معیارهای انتخاب گونه های گیاهی بام سبز

برخی گیاهان مورد استفاده در بام سبز

انواع آبیاری در بام سبز

بررسی نمونه های موردی

آکادمی علوم کالیفرنیا

تحلیل و نتیجه گیری

بررسی معماری سبز آکادمی علوم کالیفرنیا

طراحی برنامه فیزیکی جهت اجرای بام سبز در آپارتمان مسکونی

طراحی نمونه پلان

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۷۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

فلزیاب