خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت معماری سبز

دانلود پاورپوینت معماری سبز

دانلود پاورپوینت معماری سبز - www.perozheha.ir
معماری سبز

پاورپوینت معماری سبز

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۳ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

معماران های تک با اعتقاد به بینش پوزیتیویسم ، معتقدند که مشکل تکنولوژی نیست ، بلکه آنان راه حل هایی در استفاده بهینه از عوامل طبیعی همچون آفتاب ، باد، آب های زیر زمینی و گیاهان برای تنظیم شرایط محیطی ساختمان دارند . لذا درمعماری جدید آنها که به نام اکو-تک (اکولوژی + تکنولوژی) معرفی می شود ،تکنولوژی در مقابل طبیعت قرار ندارد ، بلکه در کنار و به موازات طبیعت برای بهره برداری هر چه بیشتر از امکانات محیطی و تامین آسایش انسان جای دارد.کیی از راه کارهای معماری اکو-تک ، بهره گیری از فضای بلا استفاده پشت بام ها جهت کاشت و زندگی (حیات) می باشد، که تحت عنوان بام سبز مطرح می شود . که در این نوشتار به لزوم استفاده و بهره گیری از آن پرداخته خواهد شد.

ایده باغچ ههای روی سقف و کشت روی آن، در زما نهای قدیم ، تا سال ۶۰۰، قبل از میلاد مسیح توسط مردم بابل به کار گرفته می شد. در برلین ، در سال ۱۸۹۰ سقف های خانه های روستایی برای حفاظت ساختمان در برابر آتش ، با لای های از خاک پوشانده می شود. که در آن ، گیاهان نیز رشد می کردند. لوکوربوزیه اولین فرد در قرن حاضر بود که سقف سبز فراموش شده را مجددا به کار گرفت .

معماری سبز را بیشتر با اصطلاح «معماری پایدار» می شناسیم؛ اصطلاحی کلان که به شرح تکنیک هایی در طراحی معماری می پردازد که همسو با نگرش های زیست محیطی بوده و با ایده احترام به طبیعت شکل گرفته است. معماری سبز، در حقیقت روند تازه یی نیست؛ چرا که در بسیاری از تمدن های باستانی و معماری های سنتی از جمله معماری سنتی ایران به صورتی بنیادین وجود داشته است. همچنین نمونه بارز و سیستماتیک آن را می توان در «علم فنگ شویی» یا همان «هنر چیدمان چینی» دید.

این فایل شامل:

مقدمه

مصادیق پایداری معماری سبز

اصول معماری سبز

نگاهی به کاربرد معماری سبز در زندگی شهری

پروژه دونگتان

بام سبز

تاریخچه کاربرد بام های سبز

مزایای بام های سبز

معایب بام های سبز

گیاهان مناسب و مشکلات نگهداری

نمونه موردی

ساخت شهر دوستدار محیط زیست در کره جنوبی

ساختمان سبز در نیوزلند

ساختمان اداری استرالیا

نمونه های ایران و تهران

بام برج های آ – اس – پ

مجتمع مسکونی نیاوران

ساختمان کامرز در فرانکفورت

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …