خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار ایرج کلانتری

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار ایرج کلانتری

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار ایرج کلانتری

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار ایرج کلانتری به صورت word و شامل ۴۷ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل ایرج کلانتری و تحلیل و معرفی تمامی آثار ایرج کلانتری پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

ایرج کلانتری طالقانی، معمار و شهرساز، که در حال حاضر ریاست هیات مدیره مهندسین مشاور باوند را بر عهده دارد یکی از صاحب نظران عرصه معماری و شهرسازی کشور است که از کلان (در مقیاس شهرسازی) تا خرد (طراحی اجزاء و جزییات معماری)را آزموده است. ایرج کلانتری که یکی از شاخص ترین معماران متاخر نسل دوم معماری معاصر ایران است، مفاهیم و اندیشه های خاصی بویژه در حیطه معماری مسکن دارد. تجربه ی چهل سال معماری مدام به کلانتری آموخته که معماری گذشته ی ایران پر از ظرافت ها و مفاهیم بنیادی است و منبعی بسیار غنی برای معماران امروز ایران محسوب می شود. ولی این بدان معنا نیست که کلانتری در پی نوآوری و الهام از معماری غرب نبوده است.

جوانان در حیطه معماری امروز می خواهند کارهای بسیار جدید و حتی افراطی مدرن انجام دهند. وقتی می بینیم معماران جوان گرایش به جهانی شدن و توجه به اتفاقات مهمی دارند که در جهان اکنون روی می دهند، باید غلظت هویت ها را کم کنیم. چرا که اگر آنها بخواهند با هویت ویژه خود خیلی ابراز وجود کنند، با رویدادهای روز جهان ترکیب نمی شوند. به هر حال رخ دادن این تحول طبیعی است و ما نمودش را در جامعه می بینیم. حتی دانشجویان می روند در بافت تاریخی شهرها و موضوعاتی را انتخاب می کنند و برای پاسخ گفتن به پروژه، اغلب به دنبال ترکیب هارمونی با آن بافت نیستند و طراحی ای ارائه می دهند که مبتنی بر کنتراست و تضاد با آنهاست؛ یعنی با یک گرایش مینی مالیستی و یا خیلی عجیب و غریب.

این فایل شامل:

مقدمه

معرفی شخصی معمار

عناوین و سمت ها

مشاغل و مسئولیت ها

فعالیت ها

آثار تالیفی

جدول معرفی و بیوگرافی ایرج کلانتری

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار مطرح معمار

جوایز معمار

عقاید و نظرات معمار

معماری سنتی ایران از نظر ایرج کلانتری

معماری مدرن از دیدگاه ایرج کلانتری

موضوع طراحی خانه از دیدگاه ایرج کلانتری

نظریات معمار در مورد ناهمگونی نماهای شهری

بررسی تفکر و نحوه طراحی معمار

عقاید و نظرات دیگران در مورد کلانتری

تحلیل آثار بر اساس ساختار

تحلیل خانه دریابندری

تحلیل هتل میگون

تحلیل اقامتگاه سفیر ایران

تحلیل سفارتخانه ایران در گرجستان

تحلیل موزه هنرهای معاصر اهواز

استخراج مبانی نظری

تناظر نظر و عمل در تحلیل آثار معمار

نتیجه گیری

منابع

۱۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

۲ دیدگاه

 1. آیا عکس و پلان پروژه های ایشان هم در فایل وجود دارد؟

  • سلام و احترام
   در قسمت توضیحات فایل در سایت درج شده است که در قسمتی از مقاله به معرفی جزئی تمامی آثار معمار اعم از(نام پروژه،سال ساخت،در کدام کشور قراردارد،عکس) پرداخته شده است.
   سپس چهار بنای معروف این معماررا مورد تجزیه و تحلیل به صورت جدولی قرار داده است. تمامی پلان ها و تصاویر مربوط در بخش های خود قرار گرفته اند.
   کاربر گرامی پیشنهاد ما به شما فایل مذکور است. چراگه کامل ترین و بی نقص ترین فایل در مورد معمار ایرج کلانتری است که توسط تیم تحریریه سایت تهیه شده است.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *