خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار هوشنگ سیحون

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار هوشنگ سیحون

مقاله هوشنگ سیحون

هوشنگ سیحون

 

این فایل به صورت word و شامل ۵۳ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل هوشنگ سیحون و تحلیل و معرفی تمامی آثار هوشنگ سیحون پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

سیحون در طول سال‌های فعالیت خود عضو شورای ملی باستان‌شناسی، شورای عالی شهرسازی، شورای مرکزی تمام دانشگاه‌‌های ایران و کمیته بین‌المللی ایکوموس Icomos (وابسته به یونسکو) و به مدت ۱۵ سال مسئولیت مرمت بناهای تاریخی ایران را برعهده داشته است. هوشنگ سیحون بیش از دو دهه است که در ونکوور کانادا زندگی می‌کند. وی شهروند افتخاری فرانسه نیز محسوب می‌شود. او استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و یک دوره ریاست این دانشکده را عهده‌دار بوده است.

برای واژه معماری یک تعریف علمی وجود دارد و یک برداشت عامیانه. در یک دیدگاه عامیانه، معماری را به ساختمان سازی اطلاق می کنیم؛ کمااینکه کسانی را که دست اندرکار ساختمان سازی بودند را «معمار» یا «معمار باشی» خطاب می کردند.

این معماران علی العموم تتبع طراحی معماری نداشتند و اگر هم داشتند در یک سطح عامیانه بود. ولی تعریف علمی معماری «معمارور» (۱) است و لذا معمار کسی است که تحصیلات معماری را به عنوان یک علم و برطبق استانداردهای علمی شناخته شده بین المللی فرا گرفته و با مطالعه و مشاهده کارها و آثار مختلف تاریخی و معاصر معماری، موفق به کسب دانش علمی و هنری ساختمان سازی شده است.

هر تحول و هر انقلاب و هر حرکتی، چه سیاسی، چه اجتماعی، چه اقتصادی بی شک در امر معماری تاثیر گذار است. به لحاظ اقتصادی باید گفت اقتصادیات مهم ترین نقش را در معماری بازی می کنند. باید بودجه کار ساختمانی مهیا باشد تا بتوان آن را اجرا کرد وگرنه بدون تامین کافی مالی، کار معماری لنگ خواهد شد. در فرانسه یک اصطلاح عامیانه وجود دارد که می گویند: «وقتی ساختمان سازی از دست برود، همه چیز از دست می رود.» یعنی شاخص پویایی اقتصاد کشورها در میزان ساختمان سازی است که در آن مملکت جریان دارد.

این فایل شامل:

مقدمه

بیوگرافی معمار

مشاغل و مسئولیت ها

آثار معماری

آثار هنری

آثار تالیفی

جدول معرفی و بیوگرافی معمار

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار معماری

عقاید و نظریات معمار

مصاحبه با هوشنگ سیحون

عقاید و نظریات دیگران در مورد معمار

تحلیل اثار بر اساس ساختار

تحلیل خانه دریابندری

تحلیل ارامگاه بوعلی سینا

تحلیل آرامگاه خیام نیشابوری

تحلیل آرامگاه کمال الملک

تحلیل ارامگاه نادرشاه

استخراج مبانی نظری

تناظر نظر و عمل در تحلیل آثار معمار

نتیجه گیری

منابع

۱۱۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *