خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار عبدالعزیز فرمانفرمانیان

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار عبدالعزیز فرمانفرمانیان

عبدالعزیز فرمانفرمانیان

عبدالعزیز فرمانفرمانیان

این فایل به صورت word و شامل ۳۴ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل عبدالعزیز فرمانفرمانیان و تحلیل و معرفی تمامی آثار عبدالعزیز فرمانفرمانیان پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

او فرزند عبدالحسین میرزا فرمانفرمانیان و بتول خانم احشمی بود. پدرش از نوادگان عباس میرزا به شمار می‌آمد و سال‌ها به عنوان والی ایالت‌های مهم حکمرانی کرده بود و مادرش بتول‌خانم از جانب پدری به سادات احشمی کرمانشاه و از طرف مادری به خاندان دولتشاهی و محمدعلی میرزا دولتشاه نسب می‌برد. او علاوه بر عبدالعزیز از فرمانفرما صاحب هشت فرزند شد، از جمله مریم فیروز (مؤسس سازمان زنان حزب توده)، منوچهر فرمانفرمائیان (نویسنده کتاب خون و نفت) و عبدالعلی فرمانفرمائیان (مؤسس نخستین پالایشگاه خصوصی نفت در ایران). (نقد کتاب از تهران تا کاراکاس)

معماری تاریخی ایران بخش مهمی از گنجینه هنر بشری و دارای شناسه بین المللی است اما سرزمین ما در دوران معاصر در جریان تحولاتی قرار گرفت که نقطه پایانی بر کارایی روزمره معماری تاریخی ایران بود و ضرورت تحول آن را برای سازگاری و همراهی با زندگی معاصر ایجاد می کرد.

از سالهای ۱۳۲۰ به بعد سیاست ایجاد فعالیت ساختمانی در شهرها جهت بالا بردن اشتغال از اولویت خاص برخوردار شد فعالیتهای ساختمانی مربوط به منازل توسط خود مردم ضرورت میگرفت لیکن فعالیتهای ساختمانی به عهده مشاوران خارجی یا آرشیتکتهای ایرانی فرنگ رفته انجام می گرفت از جمله فرمانفرمائیان بود که این گروه با انجام این کارها فرصتی یافتند تا افکار جدید خودشان را پیاده نمایند .

نخستین ساختمان بلند تهران را که در آن آسانسوری نیز به کار گذاشته شد آقای مهندس هوشنگ خانشقاقی در سالهای ۳۰-۱۳۲۸ ساخته اند این ساختمان ده طبقه دارد و آسانسور آنرا نیر خود مهندس خانشقاقی ساخته اند در سالهای ۴۱- ۱۳۳۹ در محل تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری ساختمان تجاری ۱۶ طبقه ای به نام ساختمان پلاسکو متعلق به القانیان ساخته شد که گفته می شود طراحان آن اسرائیلی بوده اند این اولین ساختمان بلند با اسکلت فلزی در ایران بود و اسکلت فلزی آن هم از بیرون نمایان بود .

این فایل شامل:

مقدمه

معرفی معمار

زندگینامه

سابقه تدریس

جدول معرفی و بیوگرافی معمار

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار معماری

غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو ۶۷

استادیوم آزادی

ساختمان های شرکت نفت

مسجد دانشگاه تهران

راکتور تحقیقاتی تهران

فرودگاه بین المللی مهرآباد

طرح اولیه فرودگاه جدید امام خمینی

کاخ نیاوران

کاخ مادر سعد اباد

موزه فرش تهران

روند طراحی

نوع سبک معمار

عقاید و نظرات معمار

عقاید و نظرات دیگران در مورد معمار

تحلیل آثار بر اساس ساختار

۱۰۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *