خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت موزه فرش تهران

دانلود پاورپوینت موزه فرش تهران

موزه فرش تهران

موزه فرش تهران

 

موزه فرش تهران به صورت پاورپوینت و شامل ۱۷ اسلاید می باشد. این فایل همچنین دارای تصاویر داخلی و خارجی و تصویر پلان و پرسپکتیو دید ناظر می باشد.

گوشه ای از مطلب:

فرش هایی که هیچ گاه قدیمی نمی شوند حتی اگر قدمتی چند صد ساله داشته باشند. معمار چیره دست بنا با تکیه بر هویت و فرهنگ ایرانی بنایی مدرن افریده است که با وجود سادگی و سبک و سیاق متفاوتش با من ایرانی غریبه نیست. بنایی ساده برخلاف هنر پرنقش و نگار درون آن و همین تضاد است که زیباست. قرار دادن جهانی از نقوش و نگاره های ظریف و کهن در ظرفی ساده یکدست و امروزی مثل معماری مدرن..

ریتمی آهنگین و زیبا از ستون هایی که بی شباهت به دار قالی نیستند و نهایتا فضایی روان و خوانا که از بارزه های معماری این ساختمان است. پس از گذر از میان تندیس گونه های زیبایی که ورودی مجموعه را تعریف میکنند به حیاط مجموعه وارد می شویم و بعد از عبور از یک مسیر سنگفرش شده از میان درختان، ساختمان با سایه روشن زیبایی که ستون های مورب نما برروی آن ایجاد کرده است نمایان می شود بعد از گذر از چند ردیف پله های حیاط و مشاهده ی یک ضلع ساختمان با نوعی حس جاذبه و دعوت وارد بنا می شویم.

یکی از معماران تأثیر گذار ایرانی که عمده ی دغدغه ی او مهندسی معماری بود. عبدالعزیز فرمانفرمانیان است. فرمانفرمانیان به سال ۱۲۹۹ در تهران متولد شد. او تحصیلات معماری خود را در مدرسه ی هنرهای زیبای پاریس به پایان رساند. در اوایل دهه ی ۱۳۳۰ به ایران بازگشت. او بعد از مراجعت از فرانسه در پارکینگ خانه ی پدری شروع به طراحی خانه هایی برای اقوام و آشنایان نمود.در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز به همراه محسن فروغی مشغول به تدریس شد.

۲۷۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب