خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار زاها حدید

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار زاها حدید

زاها حدید

زاها حدید

 

این فایل به صورت word و شامل ۴۰ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل زاها محمد حدید و تحلیل و معرفی تمامی آثار زاها حدید پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

زاها حدید بر تارک زمانه خود نشسته است و در جهانی که بدل به کانون های قدرت و ثروتی گشته که صرفا به واسطه غنائم منحصر به فرد اسراف کارانه اش به بیان می اید، به پاسخگوی نیازهای درحال ظهور اجتماعی بدل شده است.درست است، بایستی پذیرفت واقعیت جهان کنونی را، اما راهی که حدید تا این جا پیموده و انچه بدان دست یافته، عمیقا دور از ایده ال هایی است که… زمانی بر ان ها پافشاری می کرد، به گمان بسیاری انچه حدید را جذاب ساخته برامد کشمکش یا تنش همیشگی میان منِ هنرمندانه و روح اجتماعی اش است، اگرچه کنش معمارانه او غالبا روح اجتماعی مطلوبش را به حاشیه رانده یا ندیده انگاشته.”

زاها حدید درباره ایام کودکی اش چنین می گوید: «من یک عرب عراقی ام و هرگز نمی توانم روزهای زیبایی را که در وطن داشتم از ذهنم بیرون کنم. کودکی من در آنجا در میان منابع سرشار انسانی و تاریخی به رویا شبیه است. مدرسه ما لا به‌ لای علفزارها و در دل طبیعتی سبز بود که امروز از آن فقط خرابه‌هایی برجاست. شهر بغداد در آن ایام پر از آدم‌های عجیب با ملیت‌ها و مذاهب مختلف بود و پرورش در این محیط پر از تجربه‌های متفاوت شانس بزرگی برای من بود». پدر زاها، محمد، فردی فعال در زمینه اقتصاد و پیشرو در حزب سوسیال‌ دموکرات عراق بود. او فارغ‌ التحصیل مدرسه lse بود. مادرش شاغل نبود.

به اعتقاد حدید، همراه با پیشرفت تکنولوژی، معماری هم حرکت می کند. این همگامی به‌ شدت یاد آور نوستالژی اوایل قرن بیستم یعنی زمانی است که معماری مدرن با تکنولوژی صنعتی متحد شد تا پیشرفتی اجتماعی را شکل دهد. پیشرفت تکنولوژیک باعث ایجاد حرکت (به‌جای سکون) در معماری می شود، چنانکه دیوارهای بنا متحرک می شوند، اجزای ساختمان آشپزخانه و… حرکت می کنند و دیگر هیچ قانون ثابتی برای قرارگیری حمام در جای خاصی از خانه وجود ندارد. البته تفاوت سلیقه‌ ها همواره مطرح است. از این روست که جوامع مختلف گونه‌ های متفاوتی از نوع زیست را تجربه می کنند. هنوز افرادی روی زمین می خوابند، درحالی که عده‌ای دیگر تخت‌های بلند را ترجیح می دهند.

این فایل شامل:

مقدمه

معرفی شخصی معمار

بیوگرافی

سابقه تدریس

جدول معرفی معمار و بیوگرافی

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار معماری

ایستگاه آتش نشانی ویترا

ساختمان بی ام و لیزینگ

مرکز آبی لندن

آکادمی اولین گریس

گالری ساکلر

برج دروبانتی

مرکز تجاری جلوسو مجیکا

مجتمع مسکونی میلانو

بوتیک استورات ویتزمن

مجتمع مسکونی اسپیتلاو

موزه هنرهای معاصر روزنتال

موزه وسایل نقلیه گلاسکو

ایستگاه پرش اسکی

ایستگاه قطار سریع السیر ناپل

جوایز معمار

روند طراحی

بررسی سبک های طراحی زاها حدید

معرفی آثار زاها حدید بر اساس سبک ها

نحوه برخورد معمار با ورود سبک فولدینگ

عقاید و نظریات معمار

عقاید و نظرات دیگران در مورد زاها حدید

تحلیل آثار بر اساس ساختار

تحلیل آکادمی اولین گریس

تحلیل مجتمع مسکونی اسپیتلاو

استخراج مبانی نظری

نتیجه گیری

منابع

۱۱۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *