خانه / دانلود / مقاله زندگینامه و تحلیل آثار جیمز استرلینگ

مقاله زندگینامه و تحلیل آثار جیمز استرلینگ

جیمز استرلینگ

جیمز استرلینگ

این فایل به صورت word و شامل ۴۳ صفحه می باشد.

قابل ذکر است در این فایل به معرفی کامل جیمز استرلینگ و تحلیل و معرفی تمامی آثار جیمز استرلینگ پرداخته شده است. جزئیات آثار وی به صورت جدول بیان شده است.

گوشه ای از مطلب:

جیمز استرلینگ بریتانیایی در سال ۱۹۲۶ در گلاسکو اسکاتلند به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در دبیرستان کوئاری بانک لیورپول تا سال ۱۹۴۱ ادامه داد و دیپلم معماری خود را با تحصیل در دانشگاه لیورپول در سالهای ۱۹۵۰-۱۹۴۵ با نمره ممتاز دریافت کرد. وی کار خود را ازسال ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۳ با شراکت جیمز گووان و دستیاری مایکل ویلفورد شروع کرد و از سال ۱۹۷۱ مایکل ویلفورد به عنوان شریک حرفه ای با او شروع به کار کرد و در تمام پروژه ها در کنار جیمز بود و صادقانه با وی به بحث و تبادل نظر در مورد پروژه ها می پرداخت.

استرلینگ در آن دوره پروژه هایی از قبیل یک مرکز آموزشی با نام olivetti و یک خوابگاه دانشجویی برای دانشگاه سنت اندروز طراحی نمود و به اتمام رساند که هردو استفاده ویژه ای از عناصر گذشته بودند.

در طول دهه ۱۹۷۰ زبان معماری استرلینگ از ساخت ساختمان با مقیاس کوچک به ساخته هایی با مقیاس بزرگ تبدیل شد. این تغییر مقیاس به تولید موجی از پروژه های عظیم شهری انجامید که در میان آنها ساخت سه موزه در سه شهر آلمان داسلدورف، کلن ، اشتوتگارت بسیار حائز اهمیت است. این پروژه های استرلینگ را به اوج رسانید.

در مورد جیمز استرلینگ می توان عنوان کرد که شخصیت آثارش دقیقا با گذشت زمان تغییر کرده است به طوریکه توجه او به نقش معماری در شهرسازی معطوف شده است٬در حالیکه کارهای اولیه او اغلب در محوطه های باز دانشگاه ها و یا سایت های وسیع فضای سبز اجرا شد ماموریت های مهم تری او را به سمت نیازهای خاص فضاهای شهری سوق داد.بنابراین او با مفاهیم شهری هم از ساختمان های اطراف و هم از نظر تاریخ سایت درگیر شد.این درگیری باعث شد که او ارزش های شهری را که سمبلیک تر هستند به واقعیت نزدیک کند و آنها را با خصوصیات غیر قابل سنجش هویت سازمان های انسانی مرتبط سازد.به این دلیل او باید این شرایط را به عنوان بایسته های ایجاد یک منطقه شهری و عمومی بداند٬که نشان می دهد او نه تنها علاقمند به ارضای عملکرد هاست بلکه می خواهد شهر را با مردمی که در آن زندگی می کنند مرتبط سازد.

این فایل شامل:

مقدمه

معرفی شخصی معمار

بیوگرافی

سابقه تدریس

جدول معرفی و بیوگرافی معمار

زمینه های فکری معمار

معرفی آثار معماری

جوایز معمار

روند طراحی معمار

بررسی سبک طراحی جیمز استرلینگ

عقاید و نظریات معماری

بررسی تفکر و نحوه طراحی معمار

عقاید و نظرات دیگران در مورد معمار

عملکرد جیمز استرلینگ از زبان ویلفورد

عملکرد استرلینگ از نظر روبرت ماکسول

عملکرد استرلینگ از زبان توماس مورهید

تحلیل آثار بر اساس ساختار

تحلیل موزه اشتوتگارت

تحلیل هتل میگون

سفارتخانه و اقامتگاه سفیر ایران در گرجستان

گالری و تئاتر اشتوتگارت

استخراج مبانی نظری

تناظر نظر و عمل در تحلیل آثار معمار

نتیجه گیری

منابع

۱۲۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *