خانه / دانلود / دانلود مقاله بررسی رفتار لرزه ای قاب خرپایی متناوب ویژه

دانلود مقاله بررسی رفتار لرزه ای قاب خرپایی متناوب ویژه

قاب خرپایی متناوب ویژه

قاب خرپایی متناوب ویژه

 

این فایل ترجمه شده ی یکی از بهترین مقالات عمران در این زمینه می باشد.

این پروژه شامل یک فایل ورد ترجمه شده ۲۷ صفحه ای و یک فایل PDF اصل مقاله می باشد.

گوشه ای از مطلب:

مهندسین سازه باید روش هایی برای طراحی سازه پیدا کنند که از زمین لرزه ها تا حد امکان به در برود. در این مورد خاص و این پروژه تحقیقی نگاهی به سازه های فلزی شده است. قاب خرپایی ویژه یک سیستم نسبتاً جدید در سازه های فلزی است که اجرای آن در سازه کمک می کند به اتلاف انرژی ایجاد شده ناشی از زمین لرزه . با توجه به آنچه گفته شد ، هدف از این سیستم مقاومت در برابر نیروها و تغییر شکل های سازه است به کمک رفتار شکل پذیر عضو ویژه . رفتار غیر لاستیک عضو ویژه نیروها را در تمام اعضای بیرون از عضو ویژه به ظرفیت نهایی عضو ویژه محدود می کند ، پس آنها را به گونه ای به کار می بریم که همچنان الاستیک بمانند. هدف از قاب خرپایی ویژه , ایجاد یک سیستم سازه ایی که کمک می کند به کاهش خسارات و جلوگیری از واژگونی کلی سازه در هنگام وقوع زلزله. طراحی سازه با قاب خرپایی ویژه باید به گونه ای باشد که خرابی ها در آن کنترل شده باشد. در این حالت سازه قابل تعمیر است زیرا خرابی ها تنها به عضو ویژه محدود می شود. این نکته مهم است زیرا هزینه های تعمیر به طور قابل ملاحظه ای در مقایسه با سازه های معمول کاهش می یابد. نکته مهم دیگر اینکه جان های بسیاری نجات داده می شوند چرا که سازه بدلیل درجات نامعینی بالا پایداری خود را پس از وقوع زلزله حفظ می کند.

اعضای سیستم قاب خرپایی ویژه با مقاومت تسلیم ۵۰ksi و مدول یانگ ۲۹۰۰۰ksi ساخته شده است. تیرها با استفاده از نبشی جان (اتصال مفصلی) به ستون متصل شده اند. انتهای مقاطع قطعه ای باید طوری انتخاب شود که توانایی اتصال ورق تقویتی درصورت نیاز به آنها ممکن باشد چرا که این اعضا نیروها و لنگرهای بیشتری نسبت به دیگر اعضا تحمل می کنند.

این فایل شامل:

خلاصه

سوابق مطالعاتی و پروژه های تحقیقاتی در مورد قاب خرپایی متناوب ویژه

نکات مهم در تحقیق

اهداف

برآورد کلی قاب خرپایی ویژه

فرایند تحقیق

نتایج و یافته ها

نتایج و مطالعات آتی ممکن

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی amir

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *