خانه / دانلود / دانلود مقاله تاریخچه مهندسی زلزله

دانلود مقاله تاریخچه مهندسی زلزله

مهندسی زلزله

مهندسی زلزله

 

این فایل به صورت ورد و شامل ۲۳ صفحه می باشد که کاملا به صورت تخصصی به این مقوله اشاره شده است.

گوشه ای از مطلب:

این حادثه باعث شد یک تیم ایتالیایی مسئول بررسی وضعیت ابنیه خسارت دیده شود. تیمی از مهندسان ماموریت یافتند تا ساختمان­­های تخریب شده را مورد بررسی قرار دهند و سبب را جویا شوند. آنها با بررسی ساختمان­­های واژگون شده به این نتیجه رسیدند که زلزله باید نیروی افقی ایجاد کرده باشد که سبب واژگونی سازه شده است .حاصل این بررسی­­­ها پیدایش نظریه ضریب زلزله بود که مطابق آن نیروی زلزله، برابر درصدی از وزن ساختمان به طور افقی بدان اعمال می­شود. این نظریه در واقع برگرفته از قانون دوم نیوتن می­باشد، که پس از گذشت یک قرن هنوز اعتبار خود را حفظ کرده است.

در این دوره، مهندسین سازه، توجه خود را بر تأمین مقاومت و سختی کافی سازه بر­اساس نیروهای تعریف شده در آیین ­نامه متمرکز می­کردند. درک و استفاده­ آن­ها از این مفهوم با یک مشکل بزرگ دست به گریبان بود. این­که چه چیزی را به عنوان شرایط بحرانی و تعیین کننده طراحی لحاظ کنند، و اگر نیروی اینرسی از آن­چه آن­ها سازه را برای آن طراحی کرده­اند فراتر رود نحوه رفتار سازه به چه شکل خواهد بود، سوالی بود که تا سال ۱۹۵۹، که مفهوم شکل­پذیری توسط انجمن مهندسین کالیفرنیا، اتخاذ شد، جوابی نداشت. پیش از این، مفهوم شکل­پذیری تنها به عنوان یکی از مشخصات مصالح مورد توجه بود. پس از مطالعات Housner، در مهندسی زلزله و تحقیقات Baker، در طراحی پلاستیک این مفهوم به طور کلی برای سازه­ها بسط یافت.

برای نیل به اهداف ذکر شده، یعنی طراحی سازه­های شکل­پذیر و کاهش خسارات گسترده و خرابی کلی سازه، تحقیقاتی بر روی طیف­های غیر­الاستیک در سال ۱۹۶۰ انجام شد. مفهوم جدیدی در همین سال با ایجاد طیف­ هایی بر اساس شتاب، جابجایی و سرعت برای سازه­هایی با دوره­ تناوب کم، متوسط و زیاد ابداع شد. در سال ۱۹۶۹ مهندسان کشور نیوزیلند روش جدیدی را پیشنهاد کردند که به موجب آن بتوان سازه­ شکل­ پذیر را، به شکلی قابل اعتماد و با استفاده از هر مصالحی طراحی کرد. این روش که به طراحی بر اساس ظرفیت، مشهور شد.

این فایل شامل:

مقدمه

پیدایش مفهوم طراحی زلزله ای

پیدایش مفهوم شکل پذیری

مفاهیم مدرن طراحی لرزه ای

مفهوم طراحی بر اساس انرژی

مفهوم طراحی بر اساس ظرفیت

مفهوم طراحی براساس سطح عملکرد

مفهوم طراحی براساس تغییر مکان

مفهوم کنترل پاسخ

۸۰۰۰تومان – خرید

درباره ی amir

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *