خانه / دانلود / دانلود مقاله اثر مولفه قائم زلزله بر پاسخ دینامیکی سازه های جداساز شده با سیستم آونگی اصطکاکی

دانلود مقاله اثر مولفه قائم زلزله بر پاسخ دینامیکی سازه های جداساز شده با سیستم آونگی اصطکاکی

سازه های جداساز شده

سازه های جداساز شده

 

این فایل ترجمه شده ی یکی از مقالات برتر عمران می باشد.

شامل یک فایل ورد ترجمه ۱۳ صفحه و فایل PDF اصلی مقاله ۸ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

در میان سیستم های جداساز پایه، جداسازهای FPS ، پیشنهاد شده توسط Zayas در سال ۱۹۸۷ ، نشان داد که ابزاری کارامد برای جداسازی لرزه ای می باشد. اگر چه سیستم های جداساز FP مزایای بسیاری دارند، اما مانند سایر سیستم ها دارای عیوب ذاتی نیز می باشند. یکی از این ضعف ها، کمبود مقاومت در برابر بلند شدگی می باشد، که باعث افزایش قابل توجه پاسخ سازه جدا ساز شده توسط FP می شود.( Almazan et al 1998 ). مطالعات اخیر بر روی کاهش این اثرات معطوف شده است. یک نو آوری برای حل این مشکل استفاده از جداسازهای XY-FP به جای نوع متداول آن می باشد.

پاسخ یک ساختمان یک طبقه سه بعدی، قرار گرفته بر روی جداساز آونگی اصطکاکی (XY- FP ) تحت تحریک لرزه ای دو مؤلفه ای و سه مؤلفه ای، مورد بررسی قرار گرفت. تاثیر مؤلفه ی قائم زلزله برروی ماکزیمم جابجایی جداساز و برش پایه سازه ی جداساز شده بیان شد. نسبت میرایی سازه برابر ۲% میرایی بحرانی در نظر گرفته شد. در این تحقیق نسبت ، برابر یک در نظر گرفته شد. یک مطالعه و بررسی پارامتری با توجه به رکورد زلزله ی طبس (۱۹۷۸ ) انجام شد. بازه ی زمانی در نظر گرفته شده،= ۰٫۰۰۱ s    در نظر گرفته شد. شکل ۳، حلقه ی هیتسرزیس مربوط به جدا ساز را ( نرمال شده با وزن کل سازه )، با در نظرگرفتن اثر مؤلفه ی قائم و بدون در نظر گرفتن اثر آن، نشان می دهد. در مقادیر جابجایی کم جداساز به دلیل غیر قابل توجه بودن شتاب قائم، حلقه ی هیسترزیس تحت زلزله دو مؤلفه ای و سه مؤلفه ای ( با در نظر گرفتن اثر مؤلفه ی قائم ) با هم تطابق دارند، اما با افزایش جابجایی به دلیل تغییرات در شتاب قائم زمین، تغییراتی در حلقه ی هیسترزیس تحت زلزله ی سه مؤلفه ای مشاهده می شود. شکل ۴ این تغییرات را نشان می دهد. دیاگرام های جابجایی جداساز تحت زلزله ی دو مؤلفه ای و سه مؤلفه ای در هر دو حهت مشابه اند.

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی amir

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *