خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت پی ساختمان

دانلود پاورپوینت پی ساختمان

پاورپوینت پی ساختمان

پی ساختمان

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

فنداسیون نواری دو طرفه و نواری یک طرفه است که بر حسب موقعیت جغرافیایی منطقه و زلزله خیز بودن منطقه و بارهای وارده در روی فنداسیون از نوع یک طرفه یا دو طرفه استفاده می شود که نوع دو طرفه یا مشبک نسبت به نوع یک طرفه قوی تر است . در برخی موارد بر اساس بارهای وارده و اینکه منطقه زلزله خیز و یا خاک مقاومت کافی ندارد عرض پی های نواری دو طرفه یا مشبک به قدری بزرگ می شود که مجبور هستی کل کف ساختمان آرماتور بندی وبتون ریزی کنیم که به آن پی رادیه یا گسترده گفته می شود . ودر مناطق ما برای ساختمانهای بزرگ از این نوع پی استفاده می شود .

در پی هایی که زیر اثربارهای مورب یا افقی قرار دارندباید گسیختگی ناشی از لغزش بررسی شود.دراین پی ها برای تامین ایمنی بایدمولفه افقی بارهای طراحی وارد بر پی از مجموع نیروی برشی مقاوم موجودبین سطح زیرین پی وخاک ونیروی رانشی مقاوم خاک کمتر باشد.

بدین طریق که بعد از خاک برداری و تعیین محورها اندازه پی ها را با آجر چیده و بعد از آن شناژ ها را به آن متصل مینمایند . ضخامت این آجر چینی میتواند حتی تا ۱۰ سانتیمتر نیز باشد . بهتر است برای این آجر چینی از ملات گل استفاده زیرا در این صورت بعد از سخت شدن بتن میتوان آجر ها را برداشته و مجددا استفاده کرد , ولی با تمام این وجود در این روش ممکن است در موقع بتن ریزی دیوار های قالب تحمل وزن بتن را ننموده و از همدیگر متلاشی شود که در این صورت میباید قبل از بتن ریزی پشت کلیه قالب ها با خاک و یا آجر و یا مصالح دیگر بسته شود به طوری که بدون هیچ مشکلی بتواند وزن بتن را تحمل نماید.

این فایل شامل:

هدف

تعریف پی

انواع پی ساختمانی

پی های سطحی

پی های عمیق یا شمع

پی های نیمه عمیق

انواع فنداسیون

فنداسیون منفرد

فنداسیون نواری

فنداسیون گسترده

طراحی پی های سطحی

ملاحظات اجرایی پی های سطحی

نحوه اجرای قالب بندی فونداسیون

شفته ریزی

پی سازی

پی سازی با سنگ

پی سازی با بتن

اجرای بتن مگر

اجرایی آرماتور بندی فنداسیون

ارماتور بندی فنداسیون

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *