خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت سازه های کابلی

دانلود پاورپوینت سازه های کابلی

پاورپوینت سازه های کابلی

سازه های کابلی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۵۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

مقاومت کششی زیاد فولاد همراه با کارایی کشش ساده، باعث می شود که کابل فولادی به عنوان یک عنصر سازه ای ایده ال برای پوشش دهانه های بزرگ به کار رود. کابل ها انعطاف پذیرند، زیرا قطر آنهادر مقابل طولشان خیلی کوچک است.انعطاف پذیری نمایانگر مقاومت خمشی محدود است، زیرا انعطاف پذیری از تنش های نامساوی حاصل از خمش جلوگیری می کند و بارهای کششی را به طور یکسان میان رشته های کابل تقسیم می کند. این کار موجب می شود رشته های کابل تا حد مجازشان تحت تاثیر تنش واقع گردند.

پل تاکومانرو با طول دهانه ۸۵۰ متری باریکترین سطح پل را که متشکل از دو خط ماشین رو و یک پیاده رو بود را نیز دارا بود. نسبت ارتفاع به دهانه این پل فقط ۱:۳۵۰ بود.این پل به علت حرکت متناسب با نیروهای باد به پل گالوپینگ گرتی ملقب شد. سرانجام نیز همین بادهای ملایم باعث به وجود آمدن پیچشی شدید در سطح پل شدند که این پیچش حرکت موجی در طول آن به وجود آورد و باعث از هم گسیختگی کابل های عمودی گردید و چون بار باقیمانده بر روی پل بیش از حد ظرفیت بود در نتیجه سطح بزرگی از دهانه مرکزی درون آب ریخت.آنچه که مهندسین در پیش بینی آن دچار اشتباه شدند ، لرزش آئرودینامیکی پل بود که باعث فروریختن آن شد.

سقف به وسیله یک ردیف از تیرهای اصلی بتنی با فواصل ۱۲٫۲ متر از یکدیگر نگه داشته می شوند. این ساختمان شبیه به یک گهواره معلق در بین ستون های با فرم منحنی طنابی موازی از جنس کابل فولادی و پنل های پیش ساخته بتنی که بین آنها را پوشانده است می باشد. لبه بیرونی بام از بتن درجا است که به شکل یک تیر انتهایی برای نگهداری سه ستون از کابلهای بین تیرها طراحی شده است.تیرهای بتنی ستون های عظیم طره شده موربی هستند که در مقابل رانش داخلی کابل های معلق مقاومت می کنند . هر یک از ۱۶ برج اصلی با ارتفاع بیشتر،۲۰ تن وزن از جنس فولاد مسطح دارند.

این فایل شامل:

سیستم های کششی

فرم در سازه های کششی

سازه های کابلی معلق

سازه هایی با یک انحنا

پل های معلق

پل تاکومانرو

پل فورث رود

کارخانه کاغذسازی بورگو

فدرال ریزرو –مینا پولیس

ترمینال دالاس

سازه هایی با کابل مضاعف

فرودگاه بین المللی دنور

سالن کنفرانس یوتیکا

سازه هایی با انحنای دو گانه

زمین ورزشی رالی

زمین بازی هاکی دانشگاه ییل

استادیوم المپیک مونیخ

سقف زین اسبی کلگری

سازه های کابلی

تصاویری از ساختمان رنو

تصاویری از پل هزاره

پل آلامیلو؛ سانتیاگو کالاتراوا

۸۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *