خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت انواع پی های بتنی

دانلود پاورپوینت انواع پی های بتنی

انواع پی های بتنی

انواع پی های بتنی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۱ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

پی ها و شالوده ها ازمهمترین اجزای سازه های بتن آرمه وسازه های فولادی محسوب می شوند. هدف از ساخت پی انتقال بارهای قائم و جانبی به زمین می باشد. بدلیل اینکه خاک بسیارضعیفترازبتن است، پی ها به مراتب ازاجزای روی خود بزرگترهستند.و به جهت سطح بزرگ پی که روی خاک قرار گرفته است، لنگرهای خمشی ونیروهای برشی قابل توجهی درپی ایجاد می شود، که باعث ایجاد شکست احتمالی ویا ترک خوردگی نامناسب درپی، نشست بیش ازحد ویانشست نامساوی درخاک می شود.
بنابراین، در طراحی پی باید این نیروهای داخلی به دقت مورد توجه قراربگیرند بطوری که ازنشست بیش از حد و چرخش پای سازه جلوگیری شده و نشست های نا مساوی به حداقل برسد.
پی سراسری یا نواری ،یک نوع پی است که ستون های یک ردیف را نگه می دارد. معمولا وقتی ظرفیت باربری خاک کم است ، بطوری که سطح قابل توجهی برای پی ستون ها لازم باشد،به جای استفاده از پی منفرد از پی نواری استفاده می شود.اگر مقاومت خاک زیر سازه کم باشد، و با بارهای انتقالی از سازه به زمین زیاد باشد ،ممکن است پی های منفرد در زیر ستون های یک راستا با هم تداخل کنند.دراین حالت برای انتقال بار تمام ستون های آن راستا به زمین ،پی های نواری در هر دو جهت ساختمان قرار داده می شوند مجموعه نوارهای سراسری متقاطع،پی مشبک یا پی شبکه ای را بوجود می آورد.
از پی نواری و به خصوص پی شبکه ای به منظور همسان کردن نشست پی و کم کردن نشست های نا مساوی در سازه هایی که تحت بارهای زیاد قرار گرفته اند،و یا نسبت به نشست های نا مساوی حساسیت ویژه دارند،نیز استفاده می شود.

این فایل شامل:

مقدمه

تعریف پی

انواع پی

پی منفرد

انواع پی منفرد

دتایل

پی مرکب

پی دو ستون

پی دو ستون مجاور حریم زمین

پی سراسری یا نواری

پی های نواری

پی گسترده

مزیت استفاده از پی گسترده

پی گسترده تخت

پی گسترده قارچی

پی گسترده دال و تیر

پی گسترده صفحه تخت وپایه(پدستال)

پی گسترده سلولی

مقطع پی گسترده سلولی

پی باسکولی (کنسولی،تسمه ای،طره ای)

پی باسکولی

پی های نواری و مجزا

پی دیوار

شالوده های عمیق

نمونه پلان های کلاهک شمع

نحوه میلگرد گزاری کلاهک شمع

جزئیات کلاهک شمع و تیر زیرزمینی

۵۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب