خانه / دانلود / پاورپوینت آزمایش بتن و مواد تشکیل دهنده آن

پاورپوینت آزمایش بتن و مواد تشکیل دهنده آن

آزمایش بتن و مواد تشکیل دهنده آن

آزمایش بتن و مواد تشکیل دهنده آن

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

بـــرای انـدازه گیــری نرمی سیــمان روش های مختلفی وجود دارد. یـکی از این روش ها که در استانــدارد نیز بر روی آن تاکید شده است، استـــفاده از دستگاه نفوذ پــذیری هـــوای بلیــن (Blaine) اسـت. اساس کار این دستــگاه بر مبنای عبور مقدار معینی هوا از سطح پرداخت شده ی سیمان، که میــزان تخلخل معیـــــنی دارد، استوار است. تعـداد و انــدازه ی سوراخ ها در یک سطــح پرداخت شده تابعی از اندازه ی ذرات و شدت عبور جریان هوا از آن سطح مـی باشد. آزمایش مقاومت فشـــاری مــلات سیــمان متداول ترین روشی اســت که برای اندازه گیری مقاومت سیـــمان بـــه کار می رود، زیرا عملکرد فشاری بتن بیش از عملکرد کششی آن مــد نظر است. در آزمایش مـــقاومت فشاری ملات نسبت سنگدانه به سیمـان برابر با ۷۵/۲ و نسبت آب بـــه سیـــمـــان ثابـت برابر با ۴۸۵/۰ می باشد.

اگر حجم مواد جامد به گونه ای در نظر گرفـــته شــود که شــــامل منافظ غیر قابل نفوذ ولی بدون لوله های موییـنه یا منافظ قابل نفوذ گردد، چگالی حاصل را چگالی ظاهری می نــامند در این صورت چگالی ظاهری برابر است با نسبت جرم سنـگدانه های خشک شده در کوره با دمای ۱۱۰ درجه سانتـــی گراد به مدت ۲۴ ساعت، به جرم آب هم حجــم مواد جامـدی که شــامل منافذ غیر قابل نفوذ نیز باشد. چگالی ظاهری ســنگدانه ها به نوع کانی هایی که دانه های سنگی از ترکیب آنها به وجـــود آمده اند، و همچنین مقدار منافذ داخل آنها بستگی دارد. چگالی ظاهری اکثر سنگدانه های طبیعی بین ۴/۲ تا ۷/۲ است.

به منظور از بین بردن رطوبـت مغزی سنگدانه ها اعم از شــن و ماســه مورد مصرف در بتــن، آنـــها را در ظروف متناسب با حجـــم سنگدانه ها قرار داده و در دستـــگاه اون قرار می دهند.مدت زمــان لازم برای از بین رفتن رطوبت مغــزی اکثــر سنــگدانــه هــــای مورد مــصـــرف در بتـــن ۲۴ ســاعــت می باشد.دمای دســتگاه نیز قابــل تنـــظــیم می باشــد و این امـر به کمک درجه ی پیچی موجود در پانـــل دستــگاه امکان پذیـر است.

این فایل شامل:

نمونه هایی از ظروف آزمایشگاهی

آزمایش تعیین نرمی سیمان

آزمایش تعیین زمان گیرش سیمان

انواع دستگاه ویکات

آزمایش مقــاومـــت فشــاری ســیــمــان

آزمایش سنگ دانه ها

آزمایش تعیین ارزش ماسه ای

چگالی ظاهری

آزمایش تعیین جذب آب سنگدانه ها

اصول سنگدانه ها از نظر میزان آب

سنگدانه های خشک شده در کوره

دستگاه اون

لرزاننده ی الک

اندازه و مشخصات الک ها در استاندارد آمریکا

آزمایش دانه بندی مصالح سنگی

روش تربیع دستی برای نمونه برداری مطلوب سنگدانه ها

آزمایش تعیین مقاومت سایشی مصالح درشت دانه

آزمایش اسلامپ

قالب نمونه های مکعبی و استوانه ای بر اساس استاندارد BS

دستگاه مقاومت سنج الکترونیکی

دستگاه مغزه گیری از بتن سخت شده

دستگاه آزمایش ملات خمیر نرمال

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *