خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت انواع شمع ها

دانلود پاورپوینت انواع شمع ها

پاورپوینت انواع شمع ها

انواع شمع ها

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۶۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به منظور مقاوم نمودن شمع در مقابل خمش تولید شده در هنگام حمل و نقل ، بلند کردن و اعمال نیروی جانبی به شمع و همچنین افزایش مقاومت فشاری ، از میلگردمورد استفاده قرار می گیرند . شمع های پیش ساخته در طول مورد نظر ساخته شده و تحت شرایط مرطوب به عمل می آیند تا به مقاومت مورد نظر برسند . پس از آن به محل کوبیدن حمل می شوند . عملیات کوبش شمعهای تولید شده بوسیله چکشهای شمعکوبی ضربه ای تا عمق مشخص شده در نقشه های اجرایی کوبیده می شود.

حمل و نقل شمع ها از مرحله ساخت تا استقرار و همچنین تنش های ایجاد شده در هنگام کوبش از مهمترین عوامل ایجاد تنش های کششی در شمع ها هستند. به دلیل ضعف ذاتی بتن در کشش، وقوع ترک های عرضی در شمع های پیش ساخته معمولی(بدون پیش تنیدگی) بسیار محتمل است. پیدایش ترک در شمع بتنی خصوصا در شرایط خورنده جنوب ایران به معنای از بین رفتن بتن و آرماتور در اثر نفوذ یون کلر ، حمله سولفات، واکنش های قلیائی و … می باشد. پیش تنیدگی علاوه بر جلوگیری از وقوع ترک های حین نصب ، از باز ماندن ترک های مقطعی ناشی از بیش بارگذاری نیز ممانعت بعمل می آورد.

شمع درجا از خانواده شمع های بتنی می باشد و نام های دیگر آن  شمع ساخته شده در محل، شمع ریختنی، شمع جایگزینی و شمع بدون تغییر مکان می باشد. شمع درجا به دلیل نامحدود بودن در قطر و عمق حفاری دارای بیشترین کاربرد و تنوع در بین تکنولوژی های اجرای پی های عمیق می باشد.

اوگرها (مته حفاری)فقط برای حفاری در خاکهای چسبنده و لایه های سنگی دارای کارایی مناسب هستند . در حین حفاری ، خاک بوسیله دندانه های اوگر کنده شده و بر روی پره های آن قرار می گیرد و به بیرون از چاه حفاری منتقل می شود و با تکان دادن کلی تخلیه می شود.

این فایل شامل:

شمع ها

دستگاه های حفاری شمع

شمع های پیش ساخته

شمع های بتنی پیش کشیده

شمع کوب

معرفی انواع شمع کوب

شمع کوب هیدرولیکی

شمع کوب ارتعاشی

شمع درجا

انواع شمع درجا

مراحل اجرای شمع بتنی درجا

انواع دستگاه های حفاری شمع درجا

روتاری هیدرولیک

روتاری قابل نصب روی کامیون

روتاری قابل نصب بر روی جرثقیل

مشخصات دستگاه روتاری

مته حفاری

اوگر

بوکت

مراحل کلی ایجاد شمع های درجا

نوع زمین مناسب

مزایای زمین مناسب

معایب

آماده سازی محل حفاری

استفاده از گل بنتونیت

کیسینگ

ایجاد انباره در انتهای شمع

هسته فولادی

عملیات بتن ریزی

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *