خانه / دانلود / پاورپوینت پیامد های زیست محیطی مصرف سوخت های فسیلی

پاورپوینت پیامد های زیست محیطی مصرف سوخت های فسیلی

مصرف سوخت های فسیلی

مصرف سوخت های فسیلی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به مخاطره افتادن سلامتی انسان یکی از اصلی ترین تبعات منفی افزایش آلودگی محیط زیست در اثر مصرف انرژی های فسیلی است. مواد سمی دیگری مثل جیوه ، آرسنیک ، گوگرد ، اکسید ازت ، دوده و… از مواد اصلی آسیب رسان به سلامت جسمانی و سبب بروز اختلالات عصبی و روانی انسان هستند. مشکلات زیست محیطی ناشی از کاربرد سوخت های فسیلی و افزایش روز افزون تقاضای انرژی ، رویکرد به انرژی های تجدید پذیر ، توسعه و کاربرد این منابع را در دنیا روز به روز ضروری تر می سازد. مدیریت مناسب و لازم منابع انرژی های تجدید پذیر که انرژی های سالم و پاک نیز گفته می شوند علاوه برکنترل آلودگی های زیست محیطی ، منجربه تولید انرژی فراوان تر و ارزان تر نیز می شود.

تخریب لایه ازن: پدیده ای است که جهان را تهدید می کند و سوخت های فسیلی یکی از مهمترین تولیدکنندگان گازهای مخرب لایه ازن هستند. علاوه بر کلروفلوروکربن ها ( CFCs و گاز متان )، گازدی اکسید کربن نیز از آلاینده های مخرب لایه ازن است.

بالا آمدن آب دریاها: اثرات گلخانه ای و گرم شدن زمین که پیامد افزایش دی اکسید کربن و بعضی دیگر از گازهای گلخانه ای ناشی از مصرف سوختهای فسیلی است باعث بالا آمدن سطح آب دریاها و اقیانوس ها خواهد شد. این پدیده به نوبه خود باعث آسیب های گسترده زیست محیطی از جمله زیر آب رفتن نواحی ساحلی و بروز خسارات بسیاری به ویژه در کشورهای ساحلی خواهد شد.

اکسیدهای گوگرد از مهمترین آلاینده های هوا و محیط زیست هستند و ۷۰ درصد آن ناشی از احتراق سوخت های فسیلی به واسطه تولید برق در نیروگاه ها است که وارد جو می شود. این آلاینده ها هم به صورت باران های اسیدی بر محیط تأثیر دارند و هم بصورت مستقیم اثر تخریبی بر محیط دارند و هم اینکه بر اثر استنشاق سلامتی انسان را بطور جدی تهدید می نماید.

این فایل شامل:

مقدمه

دی اکسید کربن

اکسید گوگرد

ازن

دوده

اکسیدهای ازت و بارش باران های اسیدی

تهدید گونه های گیاهی

آلودگی منابع آب

آسیب دیدگی وسایل و ساختمان ها و بیابان زایی

تهدید سلامتی انسان

منابع

۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *