خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت صید اسبله

دانلود پاورپوینت صید اسبله

پاورپوینت صید اسبله

صید اسبله

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۲ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

یک ماهی آب شیرین بدون فلس است که بواسطه سرتخت و دهان بزرگ و گشادش قابل تشخیص می باشد. دهان او شامل خطوطی از دندانهای کوچک بیشمار است. دو سبیل بلند در طرفین فک بالایی و چهار سبیل کوتاه در طرفین فک پایینی اش قرار دارد. دارای یک باله مخرجی بلند است که تا باله دم ادامه می یابد. یک باله پشتی کوچک نوک تیز که نسبتأ خیلی جلوتر قرار گرفته است. اسبله از باله های سینه ای برای گرفتن شکار استفاده می کند. با این باله ها یک گرداب کوچک ایجاد می کنند تا تعادل طعمه را بر هم زنند که نتیجه آن فروبلعیدن راحت شکار در حلق بزرگ ماهی است. اسبله دارای پوست بسیار لیز سبز مایل به قهوه ای است. زیر شکم آنها به رنگ سبز کمرنگ یا سفید می باشد. گربه ماهی اروپایی بیش از ۳۰ سال عمر می کند و شنوایی بسیار خوبی دارد.

این ماهی به طولی بیش از ۳ متر و به وزنی بیش از ۲۵۰ کیلوگرم دست می یابد که از لحاظ جسه دومین ماهی بزرگ در آبهای شیرین بعد از ماهیهای خاویاری از جمله فیل ماهی است (البته در برخی از منابع به طولی بیش از ۵ متر و وزنی بیش از ۳۰۰ کیلوگرم نیز اشاره شده است). بهرحال یک چنین طول بزرگی بندرت یافت می شود. بیشتر اسبله ها سایزی حدود ۱۳۰ تا ۱۶۰ سانتیمتر دارند. ماهیهای بیش از دو متر معمولأ بندرت وجود دارند.

تنها اندکی از آنها بطور استثنایی تحت شرایط خوب زندگی می توانند به طولی بیش از ۲ متر برسند. آنها در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل ، و بازار آزاد نداشته باشد و غذایی لذیذ محسوب نشوند، بسیار خوب رشد می کنند.

این فایل شامل:

معرفی

خصوصیات ظاهری

تغذیه

محل سکونت

پراکنش در ایران

اندازه

صید ورزشی اسبله

صید اسبله در رودخانه ها

صید اسبله در سدها

صید ماهی اسبله در رود ارس

عامل مهم در صید اسبله

دو روش طعمه زنی برای صید اسبله

صید تجارتی اسبله

آمارهای صید اسبله در ایران

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *