خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت ماهی هیدر

دانلود پاورپوینت ماهی هیدر

پاورپوینت ماهی هیدر

ماهی هیدر

 

 

گوشه ای از مطلب:

هیدریک موجود آبزی است که زندگی خود را از راه شکار موجودات آبزی دیگر میگذراند. این جانور خیلی راحت به عنوان یک گیاه در نظرمان شناخته میشود زیرا ظاهرش همانند یک کاکتوس کوچک است. کیسه تنان چند شکلی دارند و شامل مدوز و یا پولیپ می‌شوند. لارو پلانولا دارند. ۱۰ هزار گونه دارند.  نام علمی شاخه کیسه تنان کنیداریا است که از کلمه کنیدوست گرفته شده است. کنیدوست سلولهای زهرآگینی است که بر روی بازوهای اطراف دهان جانور وجود دارد.

کیسه تنان به دو شکل ساختمانی اساسی پولیپ و مدوز دیده می‌شوند. در شکل پولیپ محور اصلی بدن ، نسبت به قطر بدن درازتر است و در مدوزهای چتری یا زنگ مانند ، محور اصلی کوتاه است. پولیپها ساکن هستند، اما مدوزها آزادانه شنا می‌کنند و سلولهای جنسی تولید می‌کنند. هر دو شکل مدوز و پولیپ یا تنها یکی از آنها را می‌توان در چرخه زندگی یک کیسه تن مشاهده کرد.

از ویژگی های هیدر و سایر مرجانها داشتن اندام گزنده ای به نام نماتوسیست nematocyst است . نماتوسیست nematocyst کپسول کوچکی از مواد شبه کتینی است که در ان یک رشته مارپیچی نخی شکل وجود دارد که در مواقع خطر این رشته به بیرون از کپسول رها میشود.

این فایل شامل:

مقدمه

رده بندی

رده بندی هیدر

انواع شاخه کینداریا

برخی صفات مهم هیدر

شکل ساختمانی کیسه تنان

گونه های هیدر

هیدر

رنگ سبز هیدر – همزیستی باجلبک

ساختمان لایه های بدن هیدر

ویژگی نماتوسیت

 مراحل گوارش در هیدر

تکثیرهیدر

چرخه زندگی هیدر

منابع

۳۳۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *