خانه / دانلود / پاورپوینت سیمای شهر کوین لینچ

پاورپوینت سیمای شهر کوین لینچ

سیمای شهر کوین لینچ

کوین لینچ

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۳۸ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

لینچ در کتاب سیمای شهر، نخستین قدم را در راه شناخت شهر ورای مفاهیم دو بعدی آن بر می دارد. کار او آغاز دگرگون سازی مفهوم شهر از پدیده ای دو بعدی و روی نقشه چنانکه مرسوم ” شهرسازان آن زمان ” بود به پدیده ای چند بعدی، به همراه زندگی شهری و شهروندان آن است. به عقیده لینچ شهر تنها در حد قالب کالبدی و نقشه شهری معنا نمی یابد، بلکه شهر به همراه زندگی ساکنان آن و دیدگاه آنان نسبت به شهرشان و تحرک و زندگی شهری معنا می شود. به بیانی دیگر، فضا یا شهر فقط شامل عناصر کالبدی آن نیست، بلکه انسان ها، فعالیت ها و رفتارهایشان را نیز در بر می گیرد.

محیط کمک می کنند. این عوامل منجر به ایجاد تصویری از محیط در ذهن ناظر می شوند. هر چه کیفیت این تصویر از روشنی و وضوح بیشتری برخوردار باشد شهر خواناتر گشته و برای ناظر متضمن احساس امنیت بیشتری خواهد بود. محیطی که در ذهن واضح و مشخص باشد، نه تنها احساس امنیت به وجود می آورد بلکه عمق و شدت تجربه فضایی را زیاد می کند.

در واقع داشتن چنین پنداری از تصویرسازی اذهان مردم، لینچ را به کنکاش و اثبات آن بوسیله انجام مطالعات میدانی در سه شهر بستن، جرسی سیتی و لس آنجلس در آمریکا واداشت. او اساس کار خود را بر این پایه استوار می کند که عناصر کلیدی ای را کشف نماید که ما تصویر خود را از شهر بوسیله آنها بنا می کنیم. تجزیه و تحلیل مورد نظر وی در نواحی مرکزی سه شهر فوق در بخش هایی انجام گرفت که بوسیله ناظرینی که قبلاً با کسب آگاهی های لازم به ملاحظه منظم و دقیق منظر بخش های انتخاب شده می پرداختند و با مصاحبه با گروه کوچکی از ساکنین شهر که به توصیف یا ترسیم تصویر ذهنی خود از شهر و یا محله مورد زندگی و کار خود و یا به ترسیم نقشه ذهنی خود از شهری پرداختند، مقایسه گردید.

این فایل شامل:

مطالعات کوین لینچ

چگونگی ایجاد تصویر

اجزای تصویر ذهنی شهروندان

عناصر تصویر ذهنی

مسیر حوزه

گره

لبه

نشانه

اصول طراحی پیشنهادی لینچ

نظریه فرم شهر خوب

سرزندگی

معنی

تناسب

دسترسی

نظارت و اختیار

کارایی

عدالت

منابع

۴۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *