خانه / دانلود / دانلود نمونه موردی موزه هنرهای معاصر

دانلود نمونه موردی موزه هنرهای معاصر

نمونه موردی موزه هنرهای معاصر

موزه هنرهای معاصر

 

این فایل به صورت word و شامل ۴۵ اسلاید می باشد.

معرفی کامل موزه ها به همراه تصاویری از پلان ها.

گوشه ای از مطلب:

دسترسی سواره برای پارکینگ و تحویل محموله با ملاحظه تمام در تراز پایین، کنار کارگاههای موزه، انبار و اتاقهای تاسیسات پنهان شده است. همین سبب شده تا تراز بالای زمین – تراز مرکز شهر- تماما به تجهیزات عمومی رایگان اختصاص یابد. دفتر، رختکن‌ها و تالار با ۲۳۰ صندلی در قسمت شرقی بنا قرار دارند، و در سمت غرب میز اطلاعات/ فروش بلیط، فروشگاه موزه و کافه‌ای قرار گرفته که به تراسی عمومی و آبنمای آینه‌ای باز می شود. ورودی موزه در انتهای جنوبی بناست که برای رسیدن به آن باید از حیاط جلویی گذشت که سنگفرش خارای آن را یوهانی پالاسما طراحی کرده است. سایبانی از شیشه در  اب فولادی از شکاف عمودی بین نوارهای بنا روبه بیرون امتداد می‌یابد تا بازدیدکنندگان را به داخل بنا دعوت کند. جلوه فروتنانه نمای ورودی از بیرون، نقطه مقابل درخشانی است برای منظره بهت‌آور فضای خالی باریک و دراز و تابیده در درون که قلب موزه را تعریف می‌کند. رامپی از دیوار خمیده شرقی این فضای خالی بالا می‌رود و به نقطه تلاقی مهم نوارهای بنا و آب می‌رسد.

کیاسما بر پهنه چندین دورنمای کارهای قبلی استیون هال گسترده شده است. این بنا هرچند در بافت شهر و طبیعت تنیده شده است، کیفیتی پیکره‌وار و شمایل‌وار هم دارد. فضای اتصالی را سطوح متعددی می‌توان دید، از فضای مفهومی محل زمین در شهر گرفته تا جزئیات ورودی فروشگاه موزه جلوه‌های متنوع نور- که در نمازخانه سنت ایگناتیوس رنگین و غنی است- در اینجا به صورت تک رنگ عرضه می‌شود. به همین ترتیب، تنش میان سنگ و پرادامه می‌یابد، مصالح به گونه‌ای دیدنی و لمس کردنی به کار رفته‌اند، اما جزئیاتشان به گونه‌ای است که مانع خودنمایی بعد و وزن می‌شود.

ساخت موزه های فرمال در قرن بیستم حائز اهمیت بوده است،نمونه اولیه آن موزه گوگنهایم نیویورک اثر رایت است،اما طراحی و اجرای گوگنهایم بیلبائو تبلور نظریه ای است که در آن فرم ساختمان موزه خود به عنوان محتوا یعنی اثر یک هنرمند همانند آثار داخل موزه به نمایش گذاشته می شود. این موزه به حدی باعث گرایشات فرمال در طراحی موزه شد که منتقدان دهه نود از آن به رنسانسی در طراحی موزه ها یاد کردند. با این حال موزه های فرمال بسیاری همانند آثار «دانیل لیبسکیند»، حتی آثار دیگر«گری» و دیگر موزه ها نتوانستند شهرت و محبوبیت این موزه را تحت تاثیر قرار دهند.

این فایل شامل:

موزه هنر معاصر کیاسما

موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنر کیمبل

موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم بیلبائو

نتیجه گیری

۴۲۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب