خانه / دانلود / دانلود ۶ نمونه موردی مجتمع آموزشی

دانلود ۶ نمونه موردی مجتمع آموزشی

نمونه موردی مجتمع آموزشی

مجتمع آموزشی

این فایل به صورت word و شامل ۳۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به نظر می رسد در ورای ظاهر کالبدی این آثار سخن یا اندیشه هایی از معمار نهفته است که لزوما در خصوص معماری نمی باشند. آثار دفتر مورفوسیس نمایانگر تفکر نسلی از معماران و هنرمندان آمریکایی است که معماری را محدود به یافتن پاسخ هایی برای فرم یا عملکرد نمی دانند و همان طور که تام ماین ذکر می کند: معماری منتقدانه ی او درصدد است تا بر مساله خاصی؛ متفاوت و جدا از معماری رایج، هنجار و نرمال، متمرکز شود. نفس توسعه مرزهای معماری به تعاملات و هنجارهای اجتماعی است که موجب می شود معمارانی چون تام ماین، رم کولهاوس، هرزوگ و بسیاری دیگر از معماران نسل جوان خود را در قبال رخداد های فرهنگی و هنری و اجتماعی مسئول دانسته و نقش معماری را در ایجاد تحول در تمامی عرصه های ذکر شده پررنگ سازند.

دبستان جراردو مولینا نیز همچون دیگر آثار جیانکارلو مازانتی از توقعات و محدودیت های برنامه فیزیکی فراتر رفته است. این ساختمان با ایفای نقشی تأثیرگذار در مقیاس شهری به عنوان مرکزی برای برخوردهای روزانه شهروندان و استفاده از امکانات دبستان نظیر کتابخانه، تریا و فضای سبز به عنصری فعال و سازنده در بافت شهری تبدیل شده است عنصری که نه تنها کودکان بلکه تمامی ساکنین محله از وجود آن بهره برده و می توانند آزادانه از مرزهای نامشخص ساختمان عبور کنند. به همین دلیل است که پیرامون سایت دیواری وجود نداشته و تنها کمربندی از فضای سبز و راهروهایی سرپوشیده مرز میان ساختمانو شهررا مشخص می نمایند. مازانتی که آثار وی الگوهای مناسبی برای معماری مردم وار محسوب می شوند به خوبی نیازهای منطقه را درک نموده و از معماری به عنوان ابزاری برای ارتقا فرهنگ و تعاملات اجتماعی شهروندانی دست تنگ استفاده نموده است.

علاوه بر کلیه اصول شهرسازی پایدار که در طراحی این شهر مدنظر بوده اند تک تک ساختمان های آن نیز می بایست پایدار و مولد انرژی باشند. به عنوان مثال انرژی تولیدی توسط ساختمان انستیتو به مراتب بیشتر از انرژی مصرفی آن بوده و مازاد انرژی تولیدی به شهر ابوظبی منتقل می شود. جهت گیری خیابان ها و ساختمان ها، حداکثر استفاده از باد طبیعی را برای سرمایش ممکن می سازد. از سوی دیگر سقف تمامی ساختمان ها توسط سایبانی پوشیده شده است. برق اصلی شهر در حال حاضر از کارخانه فتوولتائیک خورشیدی ۱۰ مگاواتی تأمین می شود که بزرگ ترین کارخانه از این نوع در خاورمیانه است. گرمایش آب مصرفی شهر نیز به کمک تابش خورشید انجام میشود و از سیستم های متنوعی برای تصفیه و بازیافت پسماند آب شهری استفاده می شود. حتی رستوران های این شهر نیز جزء غذاهای طبیعی و ارگانیک غذایی سرو نمی کنند.

این فایل شامل:

مرکز مطالعات نجوم و اخترشناسی کهیل

دبستان جراردو مولینا

دانشگاه مصدر

انستیتو بین المللی مدیریت

مرکز آموزشی رولکس

دانشگاه اوها

۳۲۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *