خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت ساخت جزایر مصنوعی و تخریب خلیج فارس

دانلود پاورپوینت ساخت جزایر مصنوعی و تخریب خلیج فارس

 

ساخت جزایر مصنوعی و تخریب خلیج فارس

ساخت جزایر مصنوعی و تخریب خلیج فارس

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۵ اسلاید مصور و با انیمیشن بسیار زیبا می باشد.

 

گوشه ای از مطلب :

دبی سه جزیره مصنوعی را در خلیج فارس در دست ساخت دارد. ساخت مجمع الجزایری مشتمل بر ۳۰۰ جزیره کوچک به شکل نقشه جهان! مجمع الجزایر جهان از ۳۰۰ جزیره دست ساز به شکل نقشه جهان ساخته شده و آنقدر بزرگ است که تنها از فضا قابل رویت است. اندازه هر جزیره از ۲۳۰۰۰ متر مربع تا ۸۴۰۰۰ متر مربع متفاوت است و ارتفاع آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر از سطح دریاست. مساحت آن ۹ کیلومتر طول در ۶ کیلومتر عرض میباشد و توسط یک موج شکن بیضوی شکل احاطه شده است. مسافت بین جزایر توسط قایق یا هلیکوپتر طی میشود. برآورد قیمت ساخت هر جزیره از ۱۵ میلیون دلار تا ۴۵ میلیون دلار متفاوت است

در پروژه جدید سرمایه گذاران اینبار نه تنها ویلای اختصاصی خود بلکه جزیره خاص خود را نیز می توانند داشته باشند! نقشه جدید بسیار پیچیده تر از نقشه جزیره نخل است. جزیره ای به شکل کره زمین! این مجمع الجزایر یکی از دیدنی های دنیا خواهد شد.

چیزی که جالب توجه است تکنیک و چگونگی خاکریزی و ساخت جزایر در درون آبهای خلیج فارس است. ظاهرا اینطور بنظر می رسد که با پمپ مکنده خاک بیابان و مصالح را در کشتی های مخصوص این طرح بارگیری می کنند و با فشار قوی خاک ها را طبق نقشه جزایر، در بستر دریا تزریق و بسترسازی می کنند!

البته هنوز تاثیرات این فعالیت‌ها بر روی اکوسیستم‌ خلیج‌فارس مشاهده نشده چون برای ظهور اثرات این فعالیت‌ها ممکن است ۱۰ تا ۲۰ سال طول بکشد.

ته نشست ذرات رسوبی کربناته ، در اطراف جزایر مصنوعی حاکی از آن است که جزایر در حال رشد هستند و در آینده ، عرض خلیج فارس در این بخش‌ها رو به کاهش است .

 

این فایل شامل :

 

مقدمه

معرفی پروژه

نحوه پاشیدن ماسه ها و شکل گیری جزایر

اهمیت زیست محیطی

ساخت جزایر  و تاثیرات آن بر خلیج فارس

ارزش زیستی مرجان ها است.

 

۳۳۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *