خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت کامل سبک فولدینگ

دانلود پاورپوینت کامل سبک فولدینگ

سبک فولدینگ

سبک فولدینگ

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۶۴ اسلاید می باشد.

گوشه ای ازمطلب:

فولدینگ هم مانند دیکانستراکشن در پی از بین بردن مبناهای فکری تمدن غرب و بالاخص منطق مطلق و ریاضی گونه مدرن است .  فولدینگ ، عمودگرایی ، طبقه بندی و سلسله مراتب را مردود می داند و به جای آن افقی گرایی را مطرح می کند . از نظر فولدینگ همه چیز همسطح یکدیگر است . دلوز در کتاب خود به نام ، فولد ، لایبنیتز و باروک ( ۱۹۸۲ ) جهان را چنین تبیین می کند : ” جهان به عنوان کالبدی از فولدها و سطوح بی نهایت که از طریق فضا ، زمان فشرده شده ، در هم پیچ و تاب خورده و پیچیده شده است . ” دلوز هستی و اجزاء آن را همواره در حال شدن می بیند .

این معماران در کارهای جدید خود پیچیدگی را با وحدت یا تقابل نشان نمی دهند بلکه به صورت نرم و انعطاف پذیر ، پیچیدگی ها و گوناگونی های مختلف را در هم می آمیزند . این کار باعث از بین بردن تفاوت ها نمی شود . باعث ایجاد یک پدیده همگون یکپارچه نیز نمی گردد ، بلکه این عوامل و نیروها به صورت نرم و انعطاف پذیر در هم می آمیزد . هویت و خصوصیت هر یک از این عوامل در نهایت حفظ می شود مانند لایه های درونی زمین که تحت فشارهای خارجی تغییر شکل می دهند ، در عین این که خصوصیات خود را حفظ می کنند .

معماری فولدینگ معماری نئو باروک نیز نامیده می شود . در معماری باروک ، سبک های یونانی ، رومی ، شرقی ، رومانسک ، گوتیک و کلاسیک روی یکدیگر تا می شوند و کالبد بنا و سطوح مواج دیوارها نسبت به شرایط انعطاف پذیرند . همانگونه که در معماری فولدینگ انعطاف پذیری احجام و سطوح مختلف توسط تکنولوژی جدید ، که همان رایانه است ، انجام می شود . تکنولوژی رایانه قادر است بین دو شکل ، شکل های میانی را برای انتقال نرم یکی به دیگری انجام دهد .

این فایل شامل:

تاریخچه فولدینگ

مقدمه

تعریف فولدینگ

اهداف فولدینگ

ویژگی های معماری فولدینگ

نکات قابل اهمیت در معماری فولدینگ

معماران معروف سبک فولدینگ

شاخص ترین بنای معماری فولدینگ

طرح های مختلف در معماری فولدینگ

فلسفه دلوز

گیاه رزیوم

گفته های معماران مطرح در معماری فولدینگ

نظریه دیکانستراکشن

فولدینگ در مقیاس شهری

گرگ لین در تعریف معماری فولدینگ

نظریه بهرام شیردل

پیتر آیزنمن نظریه فرم ضعف

مرکز گردهمایی کلمبوس

برج سیرز

مقایسه ی معماری دیکانستراکشن و فولدینگ

شباهت‌های معماری دیکانستراکشن و فولدینگ

تفاوت‌ها

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

منابع

۵۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب