خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت نور در معماری

دانلود پاورپوینت نور در معماری

پاورپوینت نور در معماری - www.perozheha.ir

پاورپوینت نور در معماری

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۵ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

نور، اولین شرط برای هر نوع ادراک بینایی است. در تاریکی مطلق ، ما نه فضا را می توانیم ببینیم و نه فرم و رنگ را. در معماری آغاز مسیحیت و نیز در معماری بیزانس همواره تلاش می شده است هر چه بیشتر به فضای داخلی جنبه روحانی داده شود و فضایی رؤیایی بیافرینند و روشن است که نورپردازی در این راه نقش عمده داشته است.

در فضای اول که فضائی طولی است نور از پنجره های دیوارهای کناری به داخل می تابد و به این ترتیب فضا را به بخش های مختلف تقسیم کرده و برایده اصلی مسیر و تقسیم آن به مراحل مختلف تأکید می کند. بخش میانی فرم یک فضای مرکزی را دارد نور آن از بالای فضاهای نیم دایره دو طرف تأمین شده و به این ترتیب بر مرکزیت فضا و ایستایی ساختمان تأکید می کند. نور پردازی بخش سوم یا قسمت پایانی که به عنوان کلیسای دیر در نظر گرفته شده است ، خنثی بوده و با سادگی تمام مجموعه را به پایان می برد.

نمونه دیگر استفاده از آب و آئینه است، کلیسائی است که ریچارد نویترا در گاردن گروو Garden Grove در کالیفرنیا ساخته است. یک دیوار طولی بنا از شیشه است و دیوار دیگر از آئینه. در کنار دیوار شیشه ای یک آبنما ساخته شده است بطوری که نور بر روی سطح این آب منعکس شده وارد بنا می شود و سپس در آئینه منعکس شده و باز می گردد.

شدت نور یکی از چهار عامل مهم ادراک بینایی است ما اصولاً منابع نور را به دو نوع طبیعی یعنی خورشید و ساختگی مانند آتش یا چراغ بخش بندی می کنیم . اما نورهایی که از این دو نوع منبع می تابند تنها نورهائی نیستند که به وسیله آنها ما قادر به دیدن اشیاء هستیم چرا که به موازات نورهای مستقیم ، ما به وسیله نورهای غیر مستقیم – که از اجسام روشن شده می تابند- می توانیم اشیاء را ببینیم.

پس برای روشنائی ای که ما احساس می کنیم دو عامل اهمیت دارند : شدت نور یا به عبارت دیگر مقدار نوری که بر جسم می تابد و توان بازتابی جسم یعنی نسبت بین مقدار نوری که به وسیله جسم باز تابیده می شود به مقدار نوری که جذب می شود.

این فایل شامل:

معرفی نور

ایده اصلی سبک گوتیک

کلیسای ردنتوره

نورپردازی طبیعی فضای داخلی

بررسی انواع روزنه ها

بانک هنگ کنگ

شدت نور

عناصر نورگیری در معماری سنتی

کنترل کننده های نور

تابش بند

سایه بان ها

سرادق

ساباط

نورگیرها

روزن

فریز و خوون در ساختمان

ارسی

جامخانه

هورنو

کاربندی

نقش هشتی در نوررسانی

ابزار و وسایل روشنایی

معماری غربی

معماری مدرن

ننتیجه گیری

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …