خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت عمارت شاپوری

دانلود پاورپوینت عمارت شاپوری

دانلود پاورپوینت عمارت شاپوری - www.perozheha.ir
عمارت شاپوری

پاورپوینت عمارت شاپوری

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۷ اسلاید می باشد.

قابل ذکر است این پاورپوینت دارای تمامی تصاویر نقشه های معماری و تاسیسات الکتریکی و مکانیکی به همراه تحلیل نیز می باشد.

گوشه ای از مطلب:

باغ شاپوری یکی از باغ های قدیمی شیراز است که مربوط به دوره پهلوی میباشد که معمار آن استاد ابوالقاسم مهندسی است.سر در اصلی این باغ تاریخی در خیابان انوری بوده و ورودی دیگر نیز در کوچه ضلع شمالی آن خیابان می باشد.طراحی باغ و عمارت آن به پیروی از باغ های اروپایی است،به طوری که معماری این باغ با فرم های باغ های همزمان خود متفاوت است.گستردگی این باغ ۵۰۰۰ متر مربع است و دارای عمارتی ۲ طبقه با زیر بنای ۱۰۰۰ متر مربع می باشد که در میانه آن قرار گرفته است،در عمارت این باغ از تزیینات ایرانی و اروپایی استفاده شده است.در طبقه دوم این عمارت ۱۴ ستون نقش دار با پای ستون ها و سر ستون های تزیینی وجود دارد.با ورود به این عمارت می توان تزییناتی مانند کاشی کاری،گچ بری، گره چینی چوبی،آینه کاری و نقاشی روی گچ  با موضوعات نقاشی اروپایی و سنگ تراشی را دید.

طراح ومرمت کار این بنا فیروز فیروز است.کل این ساختمان در یک فضای مستطیل شکل بززرگ که ابعاد آن ۸۵٫۳۵ متر می باشد ساخته شده است.

باغ شاپوری در سال ۱۳۷۸ ه.ش در تملک سازمان میراث فرهنگی فارس در آمد و عملیات بازسازی به منطور تغییر کاربری آن در حال انجام است.این باغ در سال ۱۳۷۹ با شماره ۲۷۸۱در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

تزئینات خانه شاپوری بع علت اینکه از عمر ان زیاد نمی گذرد سبک های خاص و اروپایی دارد که شامل کاشی کاری,گچ بری ,ایینه کاری,کنده کاری و نقش های زیبا به سبک اروپایی است.

از نقش های مهم ان نقش سرباز هخامنشی  در داخل بنا است  و همچنین کاش کاری روی نمای اصلی که یک انسان بالدار  و در دو طرف ان سعدی و حافظ حک شده است .

این فایل شامل:

معرفی بنا

همجواری ها

توصیف خانه شاپوری

تزئینات

برش و نما

پلان همکف

پلان طبقه اول

پلان بام

تصاویری از حیاط

تصاویری از نما

فضای داخلی

پلان کف سازی طبقه همکف

پلان نورپردازی طبقه همکف

پلان نور پردازی طبقه اول

پلان همکف وضعیت موجود

پلان آسیب شناسی وضعیت موجود

پلان آسیب شناسی طبقه همکف

سایت

وضعیت مرمت پوشش گیاهی

جنسیت دیوارها

پلان تیر ریزی

همسایگی

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۱۳۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

فلزیاب