خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت نورپردازی معابر

دانلود پاورپوینت نورپردازی معابر

پاورپوینت نورپردازی معابر - www.perozheha.ir

پاورپوینت نورپردازی معابر

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۲۶ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

به طور سنتی نورپردازی خیابان به سادگی به معنی نورپردازی پیاده رو تلقی می شده. اما معیار طراحی نورپردازی خیابان امروز یک قدم فراتر رفته است و با در نظر گرفتن نوع خیابان بر رده نوری چه در پیاده رو و چه در سواره رو دلالت می کند.

زندگی امروزی ایجاب می کند که با پایان روز فعالیت های اجتماعی پایان نیافته و تا پاسی از شب ادامه پیدا کند. لازمه این امر، لزوم روشنایی کافی در معابر و خیابان هاست.
افزایش روزافزون وسایل نقلیه موتوری و عبور و مرور عابران در خیابان ها، روشنایی کافی را جهت دید در شب و کاهش تصادفات و تلفات انسانی ضروری می کند. همچنین روشن ساختن معابر در شب، باعث افزایش امنیت اجتماعی شده و از جرائم و تخلفاتی که تاریکی شهر، پوششی جهت ارتکاب آنهاست، می کاهد. نورپردازی راه و خیابان به عنوان بخش اصلی در نورپردازی است که باید با زمینه اجتماعی هماهنگ باشد. کیفیت اطلاعات بصری برای سلامت ترافیک و ایجاد حس امنیت پیاده بسیار مهم است. نورپردازی خوب خیابان یک راه حل برای رشد و توسعه شهر سالم و قابل زندگی است. نورپردازی خیابان به تنهایی ممکن است راه حل ایده آلی برای نورپردازی شهر نباشد. وقتی در هر سیستمی متعلقات خیابانی را نورپردازی می کنیم، راه حل مناسب این است که راه های جنبی و متعلقات حاشیه ای مثل چمن و درخت ها و… را نیز نورپردازی کنیم.

ارتفاع نصب چراغ درمعابر شهری و حتی بین شهری اهمیت زیادی دارد.هرچه ارتفاع نصب بالاتر باشد،خصوصا در بزرگراهها و آزاد راهها ، راحتی رانندگان و سرنشینان خودروها بیشترتامین می شود.از سوی دیگر طبق قانون عکس مجذور فاصله،رعایت نکته مذکور نیازمند بکارگیری منابع با توان نوری بالاتر و مصرف انرژی بیشتر است.

این فایل شامل:

معرفی نورپردازی

نکات

روشنایی معابر

ارتفاع نصب چراغ

معیار ارتفاع نصب چراغ

انواع نورپردازی معابر

استفاده از لامپ LED

LED چیست

دیود چیست

چگونه یک دیود نور تولید می کند

انواع LED

بررسی مشخصات یک نمونه چراغ خیابانی LED

منحنی پخش نور

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۳۸۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …