خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت زیبایی شناسی در معماری

دانلود پاورپوینت زیبایی شناسی در معماری

دانلود پاورپوینت زیباشناسی در معماری - www.perozheha.ir

زیبایی شناسی در معماری

این فایل  به صورت پاورپوینت و شامل ۷۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

یکی از واکنشهای مهم به زیبا شناسی کلاسیک کارهای هنری و نظری سور رئالسیت ها بود که متاثر از روانکاوی فروید و روانشناسی یونگ نیز بودند . در آثار سوررئالیست ها نکته مرکزی از رویای شب به رویای روز ، و به گونه ای صریح و قاطع به مفهوم لذت منتقل می شود .شگفتی نکته ای کلیدی در زیباشناسی سوررئالیستی است . در بیانیه سوررئالیسم می خوانیم (( شگقتی زیباست ، هر گونه شگفتی زیباست و شگفتی وجود ندارد مگر این که زیبا باشد.سوررئالیست ها می گفتند که زیبایی از (( ذوق همگان)) یعنی بنیان زیبایی شناسی کلاسیک رها شده و به سوی لذت زیبایی شناسانه پیش می رود .
زیبایی سوررئالیستی ادعای کشف حقیقت را دارد ، یعنی می گوید که حقیقت پنهان را باز می شناساند .

(( زیبا شناختی معماری و زیبا شناختی مهندسی در اصول اولیه یکی هستند و یکی متعاقب دیگری آمده است ، اما یکی در نهایت شکوفایی و دیگری با وا پس گرایی شرم آور ، مهندس به تبعیت از قانون صرفه جویی و با هدایت محاسبات ما را به سوی وحدت به قوانین جهان هستی سوق داده و به هماهنگی دست می یابد . ولی معمار در بازی با اشکال نظمی را به وجود می آورد که تنها زاییده ذهن اوست .
اما معماران پست مدرن همچون جیمز استرلینگ بر خلاف آنها می خواهد ارزشهای متفاوت بیشتری را انتقال دهد .

به طور معمول از واژه زیبایی شناسی به عنوان معادلی برای واژه انگلیسی استفاده می شود . دائره المعارف بریتانیکا در توضیح این واژه ، نوشته است مطالعات فلسفی در حوزه زیبایی و سلیقه بنا به توضیح دائره المعارف فلسفه اینترنتی، زیبایی شناسی به شکل دقیق ، نظریه زیبایی یا به گونه ای بسیار وسیع تر فلسفه هنر را بیان می کند . دلبستگی سنتی به زیبایی درقرن هجدهم دچار خود گستردگی شد ، تا آن حد که به جایگاهی رفیع دست یافت . از ۱۹۵۰یا پس ازآن برخی از مفاهیم زیبایی شناسی ناب به بحث درباره ادبیات گسترش یافته است . حتی بیشتر به شکل سنتی ، فلسفه هنر متمرکز بر معانی خود است ، اما به تازگی نقطه تمرکز، با تجزیه دقیق جنبه های هنری که به وسعت جایگزین می شوند باز تر شده است .

 

این فایل شامل:

زیبایی شناسی در معماری

روش زیبایی شناسی

فیثاغورثیان

هنر و زیبایی

تعریف هگل از زیبایی

سوررئالیست

مدرنیسم

پست مدرنیسم

نئو مدرن

در آمدی بر زیبایی شناسی

مفاهیم زیبایی

رویکردهای زیبایی شناسی

زیبایی شناسی چیست

زیبایی شناسی اخلاقی

چارلز جنکز

پست مدرن سفید

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۴۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …