خانه / دانلود / پاورپوینت سبک نئومدرن

پاورپوینت سبک نئومدرن

پاورپوینت سبک نئومدرن - www.perozheha.ir

سبک نئومدرن

 

این فایل شامل ۳۷ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

در سال ۱۹۷۲ یکی از مهم ترین جریانات معماری به وقوع پیوست. در این سال همایشی در نیویورک با عنوان (کنفرانس معماران برای مطالعه ی محیط) شکل گرفت. سردمداران این همایش که به ترتیب شامل پیتر آیزنمن، مایکل گریوز، چارلز گوآئمی، جان هیداک، ریچارد مایر بودند، خردگرایی را پیش کشیدند و بالاتر از همه لوکوربوزیه و معماری دهه ی ۳۰ ایتالیا را که در اطراف کارهای جوزپه ترانی دور می زد مطرح نمودند. تجربیات روشنفکرانه ی این گروه به دور از هرگونه علاقه ی اجتماعی بودکه در اوایل کار وجه مشخصه ی بیان معماری آن ها به شمار می رفت. حاصل این همایش به صورت کتابی به نام پنج معمار و در همان سال با مقدمه ی کنث فرامپتون منتشر شد. گروه پنج معمار بعدها به گروه سفید و در سال ۱۹۸۲ توسط چارلز جنکس به نئومدرن تغییر نام دارد. این گروه در تقابل با گروه خاکستری نامیدند که نه سفید و نه سیاه بودند بلکه اندیشه های آنها طیف وسیعی از موضوعات مختلف و التقاطی راشامل می شد. انچه در کارهای معماران نئومدرن حائز اهمیت است گذر از اهداف و جهان بینی مدرن و رسیدن به فرم جدیدی است که ماهیتأ با معماری مدرن تفاوت دارد. اینان دغدغه های معماران مدرن را ندارند و کارهای آنها در پی نوعی پیوستگی با اهداف اجتماعی است و نه حل مسائلی که معماران مدرن با آن درگیر بوده اند بلکه عمده دغدغه ی معماران نئومدرن انجام معماری برای معماری است و خود معماری مسئله ی اصلی این معماران است.

از دیگر کارهای مایر می توان به طرح مرکز پال گتی در لوس آنجلس اشاره نمود. ساختمان مرکز پال گتی بین سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۷ طراحی و اجرا شد. این ساختمان از ترکیب تضادها وقیود محوطه شکل گرفته است. سایت مجموعه ی مزبور در تپه های اطراف کوهستان سانتامونیکا واقع شده است. میدانگاه ورودی مجموعه که در سمت چپ و در کنار ساختمان های شمالی و شرقی قراردارد به عنوان یکی از چشم اندازهای شاخص مجموعه با الهام از معماری کلاسیک طراحی شده است.

این فایل شامل:

معرفی سبک نئو مدرن

ریچارد مایر

خانه ی اسمیث

مرکز پال گتی

مایکل گریوز

خانه ی هانسلمن

ساختمان الحاقی بناسراف

طرح توسعه ی لوور

رم کلهاس

کتاب نیویورک در هذیان

کتاب کوچک، متوسط، بزرگ، خیلی بزرگ

ویلای دال آوا

ساختمان همایش لیل

کتابخانه مرکزی سیئتل

استیون هول

خانه ی استرتو

موزه هنر هلسینکی

موزه هنرهای معاصر روزنتال

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۳۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب