خانه / دانلود / مطالعات اقلیم آبادان

مطالعات اقلیم آبادان

مطالعات اقلیم آبادان

اقلیم آبادان

 

این فایل به صورت word و شامل ۱۲ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

شهر آبادان از جانب شمال به شهرستانهای شادگان و خرمشهر از شرق به بندر ماهشهر و رودخانه بهمنشیر، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به مرز ایران و عراق و اروند محدود است فاصله هوایی آبادان تا تهران ۶۶۶ کیلومتر و فاصله زمینی آن ۱۰۴۶ کیلومتر بوده و فاصله زمینی آبادان تا خرمشهر ۱۵ کیلومتر است. اروندکنار، بهمنشیر و کارون مهم ترین رودهای منطقه محسوب می شوند. آبادان به شکل جزیره ای در کنار خلیج فارس قرار گرفته و دارای آب و هوای اقلیمی گرم و مرطوب است.

بادهای آبادان بر سه نوع است. نخست «بادهای منظم فصلی» که در اثر تغییرات فشار هوا در فصل‌های مختلف سال به وجود می‌آیند. این بادها معمولاً شدید نیستند مگر این‌که عامل جوی دیگری موجب تشدید آن‌ها شود. دوم «بادهای محلی» که خود بر دو نوع است: «باد شمال» و «باد شرجی». باد شمال از جریان‌های است که به ایران می‌رسد. این باد در تابستان دایمی و با رطوبت کم می‌وزد. باد شمال در زمستان اغلب طوفان‌های ناگهانی به وجود می‌آورد؛ ولی در تابستان ازخرداد تا آخر تیر (۴۰ روز) با نظم و شدت زیادی می‌وزد. وزش ناگهانی و شدید باد شمال، همیشه برای قایق‌های کوچک ماهیگیری خطرناک است. وجود بادهای شمالی در آبادان، رطوبت روز را کاهش داده و گرما را قابل تحمل می‌کند. باد شمال ۹ ماه در آبادان می‌وزد. «باد شرجی» از جنوب غربی می‌وزد و با عبور از خلیج فارس مرطوب شده و با توجه به بالا بودن درجه حرارت هوا تا حدود زیادی سنگین می‌شود و نفس کشیدن را به خصوص برای کسانی که مشکلات تنفسی دارند دشوار می‌کند.

جنوبی ترین تقطه خوزستان هفت درجه از مدار رأس السرطان بالاتر است از این رو اقلیمی مشابه با مناطق استوایی دارد. خوزستان از زمانهای قدیم به داشتن هوای گرم معروف بوده است و آبادان نیز که شهری از شهرهای خوزستان است از این ویژگی برخوردار است. تا جایی که در برخی کتابها از آن به عنوان شهری فاقد زمستان نام برده اند، اما واقعیت اینست که آبادان به دلیل قرار گرفتن در کنار اروندرود، رود بهمنشیر و رود کارون و کلاً در جوار خلیج فارس دارای تابستانی گرم و زمستانی معتدل و فرحبخش است چنانکه لطافت هوای آن گردشگران زمستانی و بهاری را به خود جذب می کند.

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی آبادان

موقعیت ارتباطی آبادان

ویژگی های اقلیمی

جدول زیست اقلیمی آبادان

مشخصات اقلیمی آبادان

جهت ساختمان با توجه به اقلیم آبادان

تابش آفتاب در آبادان

رطوبت و بارندگی

بادهای استان آبادان

نمودار جهت و سرعت باد آبادان

وضعیت توپوگرافی آبادان

دما و فشارهوا

خاک

کشاورزی

جمعیت آبادان

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب