خانه / دانلود / مطالعات اقلیم تربت حیدریه

مطالعات اقلیم تربت حیدریه

اقلیم تربت حیدریه

تربت حیدریه

 

این فایل به صورت WOrd و شامل ۱۳ صفحه می باشد.

گوشه ای از مطلب:

شهرستان تربت حیدریه با وسعت حدوداً ۱۵۰۰۰ کیلومترمربع در جنوب شهرستان مشهد ، شرق شهرستان های نیشابور و کاشمر ، غرب شهر ستانهای تربت جام ، تایباد وخواف وشمال شهرستان گناباد ، بین ۵۸ درجه و ۱۳ دقیقه تا۶۰ درجه و۱۰ دقیقه طول و۳۴ درجه و۲۴ دقیقه تا۳۵ درجه و ۵۲ دقیقه عرض جغرافیایی واقع شده است . مرکز این شهرستان ،‌شهر تربت حیدریه در فاصله ۱۴۲ کیلومتری جنوب مشهد در۵۹ درجه و۲۲ دقیقه طول و۳۵ درجه و۲۷ دقیقه عرض جغرافیایی بوده و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳۳۳ متر است.
شهرستان تربت حیدریه از دو بخش کوهستانی تشکیل شده است . دشتهای گسترده درمیان کوههای تربت حیدریه ازجمله حاصلخیز ترین دشتهای خراسان به شمار می آید.

جهت بررسی و تحلیل باد منطقه مورد مطالعه از آمار ۱۱ ساله ایستگاه سیتوپتیک تربت حیدریه طی دوره آماری سال‌های ۸۵- ۱۹۷۶ استفاده گردیده است و نتایج بدین شرح است. مشاهده گلباد تهیه شده سالانه نشان دهنده این است که باد غالب از منطقه شمال شرقی می‌باشد. با توجه به آمار ماهانه باد حدود ۹ ماه از سال باد غالب از سمت شمال شرق بود که این ماه‌ها عبارتند از دی – اسفند – فروردین – اردیبهشت – خرداد – تیر – مرداد – مهر ماه در طی دو ماه آذر و آبان جهت باد غالب منطقه جنوبی می‌باشد و در بهمن ماه جهت باد غالب از سمت شمال محاسبه گردیده است. بطور کلی جهت جریان غالب باد در منطقه تربت حیدریه در ماه‌های نوامبر و دسامبر جنوبی و در ماه فوریه شمالی و در بقیه ماه‌ها شمال شرقی می‌باشد.

منطقه جغرافیایی تربت حیدریه با منطقه کا شمر در غرب ، آب نوار عریضی را تشکیل می دهند ،که از مرز ایران و افغانستان در شرق تا دشت کویر واقع در سمت غرب استان امتداد دارد. برآمدگیهاو رشته کوهها وتپه هایی در منطقه قرار دارند که بطور کلی از غرب به شرق و از غرب به جنوب شرقی امتداد دارند .

این فایل شامل:

موقعیت جغرافیایی تربت حیدریه

ویژگی های اقلیمی تربت حیدریه

جدول زیست اقلیمی ساختمانی تربت حیدریه

مشخصات اقلیمی تربت حیدریه

جهت ساختمان با توجه به اقلیم تربت حیدریه

تابش آفتاب در تربت حیدریه

میزان بارندگی تربت حیدریه

وزش باد در تربت حیدریه

نمودار جهت و سرعت باد تربت حیدریه

وضعیت توپوگرافی تربت حیدریه

پوشش گیاهی

زلزله در تربت حیدریه

جمعیت تربت حیدریه

کشاورزی

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

۳ دیدگاه

  1. من دوبار هزینه رو پرداخت کردم اما فایلی دریافت نکردم

    • سلام وقت بخیر
      در صورت وجود مشکل باید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید که در قسمت های مختلف سایت شماره پشتیبانی رو قرار دادیم. لینک دانلود از طریق ایمیل برای شما ارسال گردید.

  2. برای من ایمیل شد ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *