خانه / معماری / معرفی بناها / بناهای درمانی / بیمارستان سیرکل بث

بیمارستان سیرکل بث

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (4)
بیمارستان سیرکل بث

بیمارستان سیرکل بث

تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد که طراحی مناسب برای ساختمان یک بیمارستان در بهبودی بیماران، کاهش پیامدهای بیماری آنها و نیز در ایجاد محیطی ارام برای کارکنان و پرسنل پزشکی بیمارستان موثر خواهد بود. بیمارستان سیرکل بث نخستین ساختمانی است که در راستای هدف ایجاد ارتباط میان دانشگاه بهداشت و درمان انگلستان و یک مرکز مراقبت پزشکی طراحی و ساخته شده است.

ایده فاستر در طراحی این ساختمان سبب ایجاد یک تمدن انسانی نهان میان استفاده کنندگان و پرسنل بیمارستان شده است. به شکلی که در زمان نیاز جراحان و پرستاران در کنار یکدیگر در ارائه ی مراقبت های پزشکی با هدف مشترک درمان به بیماران خدمت می کنند.

 

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (6)

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (7)

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (3)

 

دهلیز مرکزی پرنور میانی این بنا به گسترش و ایجاد حس جهت گیری و صمیمیت در فضا که اغلب بیمارستان های بزرگ فاقد ان هستند کمک می کنند. این حس سبب کاهش استرس بیماران و کاهش دوره درمان و بهبودی آنها می شود در این طرح فواصه پیاده روی کارکنان و پرسنل نیز کاهش یافته است.

این فضای نورانی دسترسی میان اتاق های مشاوره خصوصی و اتاق بستری بیماران را اسان تر کرده است. نکته اصلی در طراحی فضا استفاده از چراغ های دایره ای شکلی است که در فضاهای پذیرایی، کافه و ایستگاه استفاده شده است. فضاهایی که در طول روزاز نور مستقیم بهره می برند.

 

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (1)

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (9)

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (8)

 

سایت بیمارستان سیرکل بث در دامنه کوره قرار دارد. ورودی آن از جاده شمالی و به طور مستقیم به داخل لابی در طبقه همکف طراحی شده است. نمای ساختمان در ضلع شمالی به شکل قاب و در جنوب به شکل قابی گسترده و باز در نظر گرفته شده است.  از مزایای ساختمان بیمارستان سیرکل بث موقعیت مناسب آن از نظر مکان یابی پروژه در محل می باشد. اما ساختمان فاقد طراحی محوطه ای مناسب با عملکرد ساختمان به عنوان یک بیمارستان مدرن با هدف تامین فضای مراقبت های  پزشکی پیشرفته می باشد.

 

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (2)

بیمارستان سیرکل بث - www.perozheha.ir (5)

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

درباره ی ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب