خانه / معماری / معرفی بناها / بناهای آموزشی / موسسه مصدر | نورمن فاستر

موسسه مصدر | نورمن فاستر

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (8)
موسسه مصدر

موسسه مصدر

 

موسسه مصدر به منظور ایجاد تمرکز شهری و با قابلیت توسعه در اینده طراحی و ساخته شد. پردیس مصدر مظهر اصول و اهداف جامع شهر مصدر برای ایجاد یک شهر نمونه و پایدار است به طوریکه ساکنان و مسافران بتوانند با بالاترین کیفیت زندگی و کمترین هزینه به محیط زیست از زندگی و کار در آن لذت ببرند. در پردیس مصدر برای ارائه سایه های مطلوب، کاهش سیستم های خنک کننده و به منظور استفاده از توده های حرارتی، سطح های سکو مانندی تعبیه و ساخته شده اند. از مشخصه های طرح دقت در جانمایی فضاها و ساختمان ها و نحوه قرارگیری پانل های سیستم فتوولتائیک برروی سقف هریک از ساختمان ها رو به سمت خیابان برای رسیدن به بالاترین مقدار بهره مندی از نور است.

 

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (4)
موسسه مصدر

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (18)
موسسه مصدر

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (16)
موسسه مصدر

 

با استفاده از شیوه های سنتی منطقه، هوای خنک به نحو مطلوبی در فضاهای عمومی جریان دارد. فضاهای عمومی بیشتر شامل محوطه سازی سبز و جریان آب در حکم یک خنک کننده تبخیری سرد است. این بنا مکان مناسبی برای ملاقات های عمومی است. ساخت این مجموعه یک منظر شهری مناسب و با امکان گسترش و توسعه در اینده و کمک به ساخت بخشی جدید در شهر مصدر است.

این پردیس شامل قسمت های گوناگون از جمله ازمایشگاه، مکان های اقامتی، انواع فضاهای اجتماعی از جمله ورزشگاه، غذاخوری، کافه ها، مراکز علمی و سالن اجلاس است. اپارتمان های مجموعه به صورت یک و دو و سه خوابه طراحی شده اند.

 

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (12)
موسسه مصدر

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (10)
موسسه مصدر

موسسه مصدر - نورمن فاستر - www.perozheha.ir (9)
موسسه مصدر

 

مجموعه دارای بلوک های با تراکم بالا است که به عنوان یک محیط اجتماعی آزمایشگاهی – آموزشی عمل می کنند. طراحی مدرسه مصدر نیازمند به کارگیری هندسه عینی و ظر رمز و راز کشورهای منطقه هم در طراحی پلان ها و هم در طراحی عناصر و اجزای نما می باشد. امری که در طراحی موسسه مصدر یک کمبود اساسی و یک چالش بزرگ برای انطباق طرح با زمینه ان به شمار می رود.

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

درباره ی ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب