خانه / دانلود / پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار ریچارد میر

پاورپوینت زندگینامه و تحلیل آثار ریچارد میر

ریچارد میر

ریچارد میر

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۶ اسلاید می باشد که به صورت تخصصی به این تحلیل پرداخته شده است.

گوشه ای از مطلب:

 

ریچارد میر متولد ۱۹۳۴ نیو جرسی در دانشگاه کرنل در رشته معماری تحصیل کرد. ریچارد میر ملقب به شوالیه سفید پست مدرنیسم پیش از تاسیس دفتر کار خود در نیویورک در سال ۱۹۶۳ ، با سام و مارسل بروئر همکاری می کرد.وی ابتدا در زمینه ساختنمان سازی برای طبقه مرفه  فعالیت کرد همچنین مطالعات وسیعی در زمینه ساختمان های عمومی انجام داد و در سال ۱۹۶۹ ، به عضویت گروه پنج نیویورک در آمد.

سفیدهای گروه پنج ( ریچارد میر، پیتر آیزمن ، مایکل گریوز ، جان هجداک ، چارلز گواتمی) برای مخالفت با ونتوری و گریز دوره سفید ، قهرمانان ، رایت ، گروپیوس ، تراگنی و به خصوص لوکوربوزیه را احیا کردند ، اما مسائلی از زیبایی شناسی را در خود به کار بردند که خالی از هر گونه تعهد و تعصب اجتماعی بود. میر در کارهایش همواره رنگ سفید بکار می برد و از همین رو گروه آنان به نام مستعار معماران سپید نامیده می شوند .در میان معماران هم عصر خودش به مفاهیم فرهنگی بیش از پیش وفادار و متعهد بود و به نحوی هوشمندانه فضاهای عمومی و خصوصی را در بافت شهری آشتی داد از همین رو لحن فرهنگی معماری او بسیار صادقانه است.

با وجود چنین معیارهایی ، در طراحی معماری این بنا تلاش های طراحی گرایش به شیوه ای دارد که به فرمی کامل برسد و انتزاع خود را به حدود برساند و از این راه گفتگویی را با کل خلق کند و نتیجه ی امر را به جهانی و کانسپچوال نماید . از این رو پروژه به همان میزان که یک کلیشه به نظر می اید ، چیزی تام نیز می باشد ، نوعی فضاپیمای «ساکن» در داستان های ژول ورن که موقتا از طریق نشانه ای ساده به حقیقت می پیوندند : یک تونل ورودی پل مانند ، این خانه از روی زمینی با شیب ملایم و با حرکتی عمودی در بالای دریاچه ی میشیگان و در میان جنگل قد برافراشته است .

این فایل شامل:

زندگینامه

پست مدرنیسم سفید

افتخارات معماری

جوایز ریچارد میر

مقالات ریچارد میر

سابقه تدریس

اثار معماری

بنیاد گتی

سایت پلان

پلان

نماها

خانه ی الدوست بری

پلان

خانه داگلاس

پلان و برش

آنتیوم نیوهارمونی

پلان ها

موزه هنرهای تزئینی فرانکفورت

۶۰۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *