خانه / دانلود / پاورپوینت ویژگی های یک ساختمان در اقلیم معتدل و مرطوب

پاورپوینت ویژگی های یک ساختمان در اقلیم معتدل و مرطوب

ویژگی های یک ساختمان در اقلیم معتدل و مرطوب

ویژگی های یک ساختمان در اقلیم معتدل و مرطوب

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۵ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

وجود موقعیتهای جغرافیایی متفاوت همچون عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا باعث شده حوزه های جغرافیایی متفاوتی در جهان بوجود بیاید این  حوزه ها خصوصیات خاصی دارند که این خصوصیات  بر محیط زیست,شهرهاوبناهاو… تاثیر میگذارند پس هر حوزه بناهایی متناسب باخود دارد. ایران در عرض ۲۵تا۴۰ منطقه گرم قراردارد وفلات مرتفعی میباشد ودر شمال وجنوب به دریا متصل میشود ودرمرکز وغرب رشته کوههای زاگرس والبرز دارای شرایط اقلیمی متفاوتی در هر کدام از نقاط خود میباشد.

ساختمان نیازمند کوران و تهویه طبیعی میباشد، ازپلان گسترده وباز وفرم کالبدی وشکل هندسی طویل وباریک به منظور استفاده از وزش باد در ایجاد تهویه طبیعی … استقاده میشود.جهت قرارگیری ساختان باتوجه به وزش نسیم دریا مشخص میشود.جایی که وزش باد سریع است قسمت رو به  باد ساختمان کاملاً بسته و بدون بازشو استفاده خواهیم کرد.

طراحی فضای سبز در محدوده هر ویلا چون منطقه محمود اباد سرسبز میباشد وعلاوه بر این وجود درخت وفضای سبزباعث ایجاد سایبان و وزش باد و پاکی هوا و کنترل و کاهش سر صدا وافزایش رطوبت هوا می شود وهمچنین فضای مناسبی برای استفاده ساکنین از هوای ازاد راموجب میشود.

اقلیم حاشیه دریای مازندران از آب و هوای مرطوب تابستان های شرجی و نیز باران های تند موسمی از ناحیه غرب و شمال غرب که به کج باران معروف هستند از مسائل عمده اقلیمی این منطقه است . انتهای ضلع غربی ساختمان سایبانی محدب ، پیوسته با پوسته ساختمان طراحی شده است ، که مانع از نفوذ کج باران های موسمی به جداره ساختمان میشود.

زیرزمین که پوسته های آجری آن زیرزمین های قدیمی را یادآور می شود . این فضا که ویژه ورزش است نور و تهویه خود را از گودال باغچه جنوب شرقی دریافت می کند همچنین از طریق هرم های شیشه ای در ضلع غربی آن نور غیر مستقیم دلپذیری به فضا نفوذ می کند.

۲۴۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *