خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت تاثیر عوامل فیزیکی در ساختمان

دانلود پاورپوینت تاثیر عوامل فیزیکی در ساختمان

پاورپوینت تاثیر عوامل فیزیکی در ساختمان
پاورپوینت تاثیر عوامل فیزیکی در ساختمان

 

پاورپوینت تاثیر عوامل فیزیکی در ساختمان

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۱ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

از نورگیری بناهای اشکانی اطلاع چندانی در دست نیست ولی سرپرسی سایکس در مورد کاخ هاترا می گوید: تالارهای این مجموعه تماما دارای سقف چوبی بوده اند. ارتفاع آن ها مختلف و نیز روشنائی آن ها از دهنه و هلال هایی بوده که به سمت مشرق باز می شدند. از روی تصویر بازسازی شده نسا که نورگیری بنا را توسط سقف خرپا نشان می دهد این احتمال را ممکن می سازد که اشکانیان از این روش برای نورگیری بنا استفاده می کردند.

گروه اول نقش تنظیم نور وارد شده به داخل بنا را به عهده دارند و به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول آنهایی که جزو بنا هستند مانند رواق و دسته دوم آنهایی که به بنا افزوده شده و گاهی حالت تزئینی دارند مثل پرده. عناصری که به عنوان نورگیرها مطرح می شوند نام های مختلفی دارند ولی همه نورگیر هستند و عبارتند از: روزن، شباک، در و پنجره مشبک، جام خانه، هورنو، ارسی، روشندان، فریز و خوون، گلجام، پالکانه، فنزر، پاچنگ و تهرانی. در مقابل عناصری مانند رواق، پرده، تابش بند، سایه بان ها، سرادق و ساباط قرار دارد که نقش کنترل کننده نور و تنظیم آن برای ورود به داخل بنا را به عهده دارند.

لوکوربوزیه در ارتباط  با معماری مصر می گوید: «معماری بازی هنرمندانه دقیق و خیره کننده مجموعه ای از اجسام ساخته شده در زیر نور است. چشم های ما برای این آفریده شده اند که فرم ها را زیر نور ببینیم: این سایه و روشن ها هستند که فرم ها را در مقابل ما برهنه می سازند. مکعب، مخروط، کره،استوانه و هرم اولین فرم هایی هستند که نور آن ها را به ما عرضه می کند.تصاویر آن ها ناب، ملموس و صریح هستند».

این فایل شامل:

تاریخچه بهره گیری از نور طبیعی در معماری ایران

عناصر نورگیری در معماری سنتی

کنترل کننده های نور

فریز و خوون در ساختمان

جامخانه

هورنو

نقش هشتی در نوررسانی به بنا

در و پنجره های مشبک

روزن

سنگ مرمر

کاربندی و مقرنس

تاثیر نور ابی در آموزش و یادگیری

نور خورشید

تاثر نور بر رنگ محیط

نتیجه گیری

ساختمان سبز دوستدار انسان و محیط زیست

بار باد روی ساختمان

رطوبت

تغییرات رطوبت نسبی

منابع

 

پروژه ها مرجع تخصصی دانلود پروژه های مهندسی

۵۵۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …