خانه / دانلود / پاورپوینت تحلیل سالن اپرای سیدنی

پاورپوینت تحلیل سالن اپرای سیدنی

سالن اپرای سیدنی

سالن اپرای سیدنی

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۱۹ اسلاید می باشد.

گوشه ای از مطلب:

این ساختمان شامل یک سری طاق و قوس ساده سبک گوتیک بوده که پایه و اساس آن بر قطعات پرتغال(کره) است. ساختمان اپرا در سه طبقه شامل ۵ بخش اصلی است: تالار کنسرت و سالن تئاتر اپرا در طبقه فوقانی و تالار درام و سالن تماشاخانه و هنرکده در طبقات پایینی است.همچنین دارای چهار رستوران ، و یک فروشگاه می باشد. پارکینگ مجموعه در زیرزمین قرار گرفته که گنجایش ۱۲۰۰ خودرو را داراست و در کل مجموعه دارای ۱۰۰۰ اتاق می باشد.

تراز ورودی و سالن ها دارای فضاهای ارتباطی افقی است که در کنار فضای سالن ها قرار گرفته اند و کاربران را از ورودی به سالن ها می رسانند. علاوه بر آن ارتباط بین لابی ورودی(جنوبی) و لابی شمالی را برقرار می کنند. این راهرو در کنار فضا قرار گرفته اند و جداره دیگر آنها شفاف بوده و دید شگفت انگیزی را به خلیج سیدنی برای کاربران مهیا می سازد. مزیت این گونه مسیرها این است که یکپارچگی فضاها حفظ می شود و خود مسیر انعطاف پذیر می باشد.

ترازهای پایینی دارای مسیرهایی هستند که در میان فضاها قرار می گیرند. یعنی دو جداره راهرو را فضاها تشکیل می دهند و ورودی ریز فضاها در راهرو قرار می گیرند. این راهروها به فضاهای تقسیم ختم می شوند. معمولا اینگونه فضاهای ارتباطی در جاهایی  استفاده می شوند که دارای ریز فضاهای متعدد باشند و ارتباط بین آنها باید به سرعت و راحتی بر قرار شود.

مجموعه به طور کلی حجمی است که به صورت ملایم از سایت اطراف خود سر برآورده ، به تدریج ارتفاع می گیرد و روی آن طاق هایی غلافی می پوشانند که تضاد خود را به طرز آشکاری با سایر حجم و فرم های مجاور نمایان می سازند. پس به طور کلی فرم از دو حیطه تشکیل شده است. بخش نسبتا منظم با جداره های صاف که قسمت های تحتانی فرم را تشکیل می دهند و در برگیرنده فضاهای جنبی وخدماتی اند و فرم آن بیشتر تحت تاثیر مسایل عملکردی به وجود آمده اند.بخش فوقانی که ترکیبی از طاق های غلافی با اندازه و هت گیری های مختلف می باشند.

این فایل شامل:

معرفی

تحلیل پلان همکف

تحلیل پلان زیر زمین

هندسه کلی

ورودی

راهرو های ارتباطی

فرم

درآمد زایی

وزن

منظر و دید

اپرا

تالار و کنسرت

جدول تجزیه و تحلیل

۴۲۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب