خانه / دانلود / دانلود پاورپوینت بررسی سبک نئوکلاسیک

دانلود پاورپوینت بررسی سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

 

این فایل به صورت پاورپوینت و شامل ۴۲ اسلاید می باشد.

قابل ذکر است این پاورپوینت به بررسی کامل سبک نئوکلاسیک پرداخته و همچنین باتوجه به نکاتی که در این پاورپوینت وجود دارد یکی از منابع امتحانی درس اشنایی با معماری معاصر نیز می باشد.

گوشه ای از مطلب:

فلسفه و تمدن کلاسیک یونان و روم باستان شالوده فکری و احتماعی تمدن مغرب زمین را تشکیل می دهد . سبک کلاسیک که در پی بیش از نیم قرن مورد بی توجهی نسبی قرار گرفته بود به تدریج بعد از انتقاداتی که به معماری مدرن شد ، مجددا به صورت یک سبک که می تواند پاسخگوی نیاز های جامعه امروز باشد مطرح شد . گرایش به نئوکلاسیک از خانه های شخصی در انگلستان آغاز شد و به بناهای عمومی تسری یافت . ثروتمندان مدرن انگلیسی می خواستند وانمود کنند که همچون لرد های قدیمی در جامعه فئودال زندگی می کنند .

هر دو به گذشته توجه دارند ولی معماری پست مدرن در پی هویت انسان است و تاریخ هر قوم و ملتی از نظر آنها بخشی از هویت آن ملت تلقی می شود . لذا تاریخ و هویت یک ملت را در بناهای خود به نمایش در می آورند و بر اساس شرایط زمانی و مکانی به صورت جدید و امروزی شده ظاهر می شود . لذا معماران پست مدرن در تغییر دادن تناسبات ، رنگ ها و عملکرد های نمادهای تاریخی به خود تردید راه نمی دهند . ولی معماران نئو کلاسیک معتقدند که نظم های کلاسیک الهاماتی آسمانی و مقدس هستند . پس تغییر دادن آنها صحیح نیست و هر تغییری در آن باعث تبدیل شدن کمال به نقصان می شود . آنها دلیل جاودانگی معماری کلاسیک را در  همین می دانند .

به عقیده راب کریر که وی نیز از معماران نئو کلاسیک محسوب می شود بر این نظر است که شهر های انسان مدار سنتی در اروپا در اثر دو واقعه در قرن بیستم یعنی مدرنیسم و جنگ از بین رفتند و جای آنها را شهرهای امروزین گرفتند که سنخیتی با انسان و خصوصیات روحی و فیزیکی او ندارند . معماران این سبک ، معماری کلاسیک را یک معماری لایزال و بی زمان می دانند . اصول این معماری همانند نظم ، تناسب ، تقارن ، هماهنگی و کمال که در یونان باستان برای خدایان طراحی شده بود ، اصولی جاودانه است .

این فایل شامل:

معماری نئوکلاسیک

تفاوت معماری نئوکلاسیک و پست مدرن

لئون کریر

مجموعه مسکونی رودخانه ریچموند

کتابخانه میتلند رابینسن

ساختمان های مسکونی روستای پیتیوسا

طرح جامع پاوند بری

کتابخانه واشینگتن

۲۹۰۰تومان – خرید

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

تاثیر پروتئین های هیدرولیز شده ضایعات کشتارگاهی طیور بر سطح باکتری های روده و بقا در لارو قزل آلا در مواجهه با آئروموناس سالمونیسیدا

نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی

  نکات خلاصه شده درس بیماری های ماهی بیماری یک پدیده غیر عادی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *